Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

aparat na zaawansowany przodozgryz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • aparat na zaawansowany przodozgryz

    Witam!
    Od kilku lat mam wadę zgryzu (przodozgryz) aktualnie mam 15 lat a zaczęłam leczenie w wieku 10. Od tego czasu miałam 2 aparaty wyciągane. Nie pomagały. Leczenie przerwałam 2 lata temu. Od tego czasu regularnie chodziłam do dentysty, gdyż mam bardzo dużo ubytków. Każdy mówił ze na aparat jeszcze czas. Jednak niedawno zaczął boleć mnie ząb i musiałam udać się na prywatną wizytę. Dentysta był zszokowany, że jeszcze nie mam aparatu. Ząb niestety musiał zostać usunięty (na górnej szczęce) co oczywiście pogłębi moja wadę jeszcze bardziej. Dzisiaj byłam u ortodonty, która jak tylko mnie zobaczyła powiedziała:"o Boże biedactwo". Dostałam skierowanie na pantomogram i we wakacje będę miała zakładany aparat stały. Na razie tylko na górze. Słyszałam, że przy takich wadach leczenie bardzo boli. Czy ktoś z was był takiej lub podobnej sytuacji? Co będzie po założeniu aparatu i jak będę musiała dbać wtedy o swoją jamę ustną? Czy będzie to bardzo bolało? Ile może trwać leczenie? Jakie są koszty badania pantomogramem? Chciałabym wiedzieć już na zapas żeby się jakoś na to nastawić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Dołączam zdjęcie zgryzu.
    Załączone pliki

  • #2
    Pantomograficzne zdjęcie to się tylko nazywa (w skrócie "Panorama" też na to mówią lub zdjęcie panoramiczne) Wykonasz je tylko raz żeby ortodonta wiedział co i jak ma z Tobą postępować. Na pewno ważnymi rzeczami jakimi na początku ortodonta zwróci uwagę będzie to czy masz zawiązki na zęby ósme (czyli ósemki) czy w ogóle Ci wyrosną albo jak nie masz zawiązków to znaczy że Ci nie wyrosną. Zawsze przy leczeniu ortodontycznym ważne jest czy masz ósemki czy nie i na tym zdjęciu będzie to widać. Więc będziesz musiała je usunąć chirurgicznie, ponieważ jak już one wyrosną (nawet do 40-stki mogą rosnąć) to leczenie aparatem pójdzie na marne, bo one poprzesuwają Ci z powrotem zęby i znowu możesz mieć je krzywe! Tak jest, ale mogę się mylić może ortodonta powie że jesteś za młoda i nic nie zrobi z ósemkami. Co do mycia zębów jest taka szczoteczka specjalna do aparatów ortodontycznych, pastę będziesz używać ta sama, albo też jaka dobrą może inna albo specjalna Ci lekarz zaproponuje do kupienia. Co miesiąc będziesz chodziła do ortodonty na wymianę gumek które się zakłada na aparat - to nie boli, lecz jednak jak się zęby będą prostować możesz odczuwać ból, albo nie, to zależy od osoby, nie których nic nie boli. Nie martw się na zapas :-) Ja mam 21 lat i tez będę nosić aparat, na górze i na dole, więc sama widzisz to nie jest nic strasznego, ja się bardzo cieszę:-) Zdjęcie już zrobiłam i wydałam 60 zł, ale na prawdę są różne ceny - poważnie nawet sięgają do 100 zł. Więc poszukaj na necie gdzie u ciebie w mieście wykonują zdjęcia RTG panoramiczne i podzwoń, albo mama niech podzwoni gdzie jakie są ceny :-) POZDRAWIAM.

    Komentarz


    • #3
      kurcze rzeczywiście masz duży przodozgryz!! Z tego co widzę to pewni najpierw będzie miała rozszerzoną gorną szczękę a potem "wciągane" zęby dolne. Na dłuższą metę takiz gryz robi wiele złego w obrębie twarzy.
      Pacjentka napisała poprawnie, mówi się zdjęcia PANTOMOGRAFICZNE, panorame można pstrykać na podwórku. To jest szczególny rodzaj zdjęcia które jest warstwowe.
      Ja miałem aparat i na górę i na dół, na początku jest nieprzyjemnie ale potem afekt niesamowity, oczywiście jeśli ortodonta zna się na sztuce.
      chcesz wiedzieć więcej, jak dbać, jak czyścić, jak to będzie wyglądać, czego masz się spodziewać, pytanie zadaj na stronie podanej niżej:

      Komentarz


      • #4
        Ja mam znowu tyłozgryz jakies 3mm odstępu , ale u mnie nie jest chyba aż tak strasznie bo mam za kilka miesięcy 16 lat więc jeszczę rosnę (niby do 22 wieku chłopak rośnie) . Ja muszę nosić aparat na dół i górę z wyciągami bo mam dolnie zęby z dziąsłami wysunięte do przodu więc aparat będzie musiał je wciągnąć aby nie było efektu krótkiej bródki . zapewne bez wyrwania u dołu któryś zębów się nie obejdzie ;] Ty zapewnie będziesz musiała nosić coś podobnego do wyciągów tylko że w odwrotną stronę

        Komentarz


        • #5
          Ta wada może się powiększyć.

          Komentarz

          Pracuję...
          X