Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

przeskakiwanie zuchwy a aparat staly

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • przeskakiwanie zuchwy a aparat staly

    Juz od o kolo 2 lat przeskakuje mi zuchwa. Jezdzilam do Zabrza do poradni zaburzen narzadu żucia i ssż. byłam chyba na 5 wizytach, ale konkretnie nic sie nie dowiedziałam. Zrobiono mi wycisk, szyne relaksacyjna i tyle. na kolejnej wizycie inny lekarz powieidzał, że szyna nie ma sensu, zlecono masaże jednak zero efektów. Slyszalam, ze czesto przyczyna przeskakiwania jest wada zgryzu. nie wiem czy mam az taka zeby to ona wywolywala te trzaski. Nosze aparat ruchomy juz 9 miesiecy, glownie, aby wyprostowac jedynki. niestety 3 dni nie nosilam z powodu szczekoscisku i jedynki sie znow rozeszly. Coraz czesciej zastanawiam sie nad sesem tego aparatu w wieku 16 lat. Nosze -jest ok, sciagne na chodz jeden dzien juz potem czuje wszystko porozsuwane. Zastanawialam sie nad stalym, ale rodzice mowia, ze przesadzam, wymyslam, ze nie mam krzywych zebow i, ze widocznie nie mam wady zgryzu skoro ortodontka zaproponowala aparat ruchomy. Jednak gdyby powiedziala o stalym rodzice by kupili. teraz jezeli by sie dowiedzieli, ze moge nosic tez pewnie by kupili, ale ja ich nie przekonam Zastanawiam sie czy leczenie stalym zmieniloby to co mam teraz przy ruchomym. Pewnie tak, i czy zalozenie go na moje zeby moze zlikwidowac przeskakiwania? i co mialabym powiedziec ortodontce? nosze aparat niecaly rok i powiem, ze go juz nie chce, ze chce staly?
    aa zapomnialam dodac, ze podczas wizyty w poradni wyszlo zbaczanie żuchwy w czasie jej odwodzenia w lewa strone(ta ktora przeskakuje, jednak i prawa tez zaczela niekiedy strzelac;/) no i odwodzenie zuchwy to 27-30 mm.
    Ostatnio edytowany przez karolajn; 06.07.2011, 21:14.

  • #2
    Zapraszam do artykułów:
    1)
    oraz
    2)

    Możliwe że nawykowo (bez kontroli) zaciskasz zęby i doszło do skurczu mięśniowego, który objawia się zbaczaniem żuchwy odczas rozwierania ust. W stawie skroniowo żuchwowym między dwoma powierzchniami stawowymi znajduje się tzw. krążek stawowy, który przeskakując daje objawy aktustyczne.
    Metoda leczenia to wspominane szyny relaksacyjne, masaże - a w szczególności kontrola stresu, korekta zgryzu, korekta uzupełnień protetycznych itp.
    O tym czy aparat stały jest potrzebny - zadecyduje ortodonta po dokładniejszej ocenie. Niestety aparaty wyjmowane mają dużo gorsze efekty lecznicze niż aparaty stałe i nie zawsze dają oczekiwane rezultaty.

    Komentarz

    Pracuję...
    X