Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odchodzące dziąsło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odchodzące dziąsło

    Witam. Od kilku dni zaobserwowałam, że dziąsło przy jednym zębie zaczęło mi odchodzić. Robi się to tylko przy ósemce na dole po prawej stronie i kawałeczek na siódemce. Odczuwam dyskomfort, delikatny ból szczególnie podczas jedzenia. Czy może mi ktoś powiedzieć czy tak się może zdarzać, czy może jest to początek jakiejś choroby. Ewentualnie czym mogę sobie to smarować czy wyleczyć, bo jest to dość uciążliwe. Niestety stomatolodzy, których mam w pobliżu nie budzą mojego zaufania, gdyż już kilka razy miałam po wizytach problemy z bólem zębów, wypadającymi wypełnieniami itd.
    Proszę o pomoc

  • #2
    Mowa tu o recesji dziąseł - tj. procesie odsłaniania się korzeni z powodu "cofania się" przyczepu dziąseł.
    Spowodowane może być to złą higieną, nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi, dysfunkcjami, parafunkcjami, złym zgryzem itp.

    Okolica ósemek jest trudno dostępna - dlatego często jest źle czyszczona, składniki płytki nazębnej (enzymy bakterii) prowadzą do niszczenia przyczepu dziąseł.
    Polecam zapoznanie się z prawidłowymi metodami szczotkowania zębów: - polecana metoda - Stillmana. Masaż dziąseł szczoteczką zwiększa ich ukrwienie i pozwala na regenerację.

    Komentarz

    Pracuję...
    X