Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bolący ząb po leczeniu kanałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bolący ząb po leczeniu kanałowym

    Witam. Gdzieś tak w grudniu zeszłego roku miałem leczenie kanałowe. Tłumaczyła mi że będzie wyrywała nerw, po czym ząb nie powinien już nigdy boleć. Rzeczywiście, na początku, jakiś tydzień, może dwa ząb nie bolał, ale później bóle zęba stawały się coraz częstsze. Często nie mogę spać w nocy przez ból, w zimie nie wychodziłem z domu, ponieważ było zimno, i gdy wracałem do ciepłego mieszkania to ząb zaczął okropnie boleć. Tak mam do dziś. Ciągle sobie wmawiałem, że jest to chwilowy ból, i po kilku dniach mi to przejdzie, ale nie przechodzi. I tutaj pojawia się pytanie: Czym to może być spowodowane? Nie chcę znów chodzić do dentysty, chociażby dlatego, że będzie jedno wyjście, czyli wyrwanie zęba. Proszę Was o jakieś rady. Bo wierzcie mi, siedzenie w domu, i nie wychodzenie na dwór tylko dlatego, że wiem że po powrocie do domu będzie mnie okropnie ząb bolał jest uciążliwe. Jeszcze raz, proszę o rady.

  • #2
    Powinieneś zrobić prześwietlenie zęba, możliwe że rozwinęły się zmiany w okolicach korzenia, i bakterie rozkładają te okolice. Powinieneś zgłosić się do lekarza.

    Komentarz


    • #3
      Zdecydowanie powinienes udac ponownie do dentysty.Moze byc tu podejrzenie kolejnego kanalu, ktory poprostu nie zostal przez dent. znaleziony.Czesty przypadek. Lekarze sugeruja sie dana iloscia kanalow ( kazdy zab ma stala ilosc ) co nie zawsze jest prawda! Moze to przyczyna!

      pozdrawiam

      Komentarz

      Pracuję...
      X