Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

bol zęba po plombowaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • bol zęba po plombowaniu

    jakiś miesiąc temu miałam robiąna 7 , dentystka założyłą plombe i wszystko było ok. Jakiejś 4 dni tem robiła mi drugą 7 z tej samej strony na dole , wtedy po 2 dniach polała mnie cała dolna strona. dopiero jakiś dzień temu ból przeniusł sie do gornej 7 i jest nie do wytrzymania, szczególnie jak próbuje coś ugryżć. prosze o pomoc.

  • #2
    Przez internet w tej sytuacji niewiele pomożemy. Konieczna jest wizyta u dentysty, ewentualne RTG i znalezienie przyczyny bólu.

    Komentarz


    • #3
      Witam mam podobny problem. Ostatnio sporo zębów musiałam poddać leczeniu (w dodatku mała plamka a w środku duża dziura). Jeden ząb został zatruty, gdyż zaczął mnie strasznie boleć od razu po założeniu plomby, i jest leczony kanałowo. Kilka dni temu miałam robioną dolną 6, plomba została założona i było wszystko w porządku, ból przyszedł wieczorem, ale nie tak silny jak przedtem i minął po jakimś czasie, teraz odczuwam jednak jakiś dyskomfort kiedy przygryzam i ogólnie ten ząb jest podejrzany. Jeśli to dziwne uczucie mi nie minie, pozostaje mi znowu leczenie kanałowe? Czy można jakoś sprawdzić co tam się dzieje nie rozwiercając go ponownie? Martwię się, bo to byłyby już dwa zęby obok siebie (6 i 7), które byłyby martwe; dręczy mnie wizja, że po kilku latach one się połamią i będę szczerbata. Pozdrawiam
      Ostatnio edytowany przez margarett; 10.07.2011, 01:38.

      Komentarz


      • #4
        Oczywiście zawsze można sprawdzić co dzieje się w tkankach okołowierzchołkowych za pomocą RTG.
        Niestety zmiany ostre nie są widoczne na zdjęciach RTG (uwidaczniają się dopiero po pewnym czasie).
        Być może ból promieniuje z sąsiedniego zęba a ten z wypełnieniem w ogóle nie boli - dentysta wykona odpowiednie testy aby zlokalizować przyczynę.
        Odnośnie złamania - zawsze można wykorzystać ząb wyleczony kanałowo jako podstawę pracy protetycznej np. korony na wkładzie, jeśli faktycznie ubytek jest duży i istnieje ryzyko złamania.

        Komentarz


        • #5
          Witam,
          Chciałabym zapytać kogoś kompetentnego czy ta czarna plamka widoczna na dołączonym przeze mnie zdjęciu to próchnica? W dolnej 5 miałam wypełnienie, ale dentystka robiąc mi 6, zrobiła mi "przysługę" i usunęła przy okazji kolorowe wypełnienie w 5 i wstawiła nowe - białe bardzo się ucieszyłam, bo tamto było tak ciasno wsadzone, że miałam ogromne problemy żeby przeciągnąć nitkę (dodam, że oczywiście robiła to inna dentystka). Niestety od kiedy wymieniła mi wypełnienie cały czas podczas jedzenia bolał mnie ten ząb (5). Chodziłam 2x na lekkie starcie wypełnienia, bo dentystka mówiła, że pewnie jest za wysoko. Minęły chyba 2 miesiące, nadal mnie boli, zapisałam się więc na poniedziałek (18.07). Dentystka powiedziała, że nie ma rady, trzeba będzie kanałowo Zaproponowałam, że może najpierw zrobię zdjęcie... bo nie miałam jeszcze żadnego zęba leczonego kanałowo i chcę utrzymać ten stan jaknajdłużej. Szczerze mówiąc nie znam się na zdjęciach rtg, ale nie wygląda mi to na konieczność leczenia kanałowego, nawet nie dotyka nerwa.. wydaje mi się, że po prostu dentystka nie usunęła całej próchnicy
          Pytam tutaj, żeby bezpodstawnie nie ochrzaniać dentystki w poniedziałek
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Czy na prawdę nikt nie wie czym jest ta czarna plamka na zdjęciu?

            Komentarz


            • #7
              Ten wątek dotyczy innego problemu - proszę założyć własny temat w tym dziale.

              Komentarz


              • #8
                Nie chciałam robić syfu zakładając nowy temat, ale skoro każdy nowy użytkownik ma prawo do zakładania własnego wątku to okeej, a poza tym ten wątek jaknajbardziej pasuje do mojego problemu - też mnie boli ząb po plombowaniu....
                Ostatnio edytowany przez Calista; 17.07.2011, 17:13.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Calista Zobacz posta
                  Witam,
                  Chciałabym zapytać kogoś kompetentnego czy ta czarna plamka widoczna na dołączonym przeze mnie zdjęciu to próchnica? W dolnej 5 miałam wypełnienie, ale dentystka robiąc mi 6, zrobiła mi "przysługę" i usunęła przy okazji kolorowe wypełnienie w 5 i wstawiła nowe - białe bardzo się ucieszyłam, bo tamto było tak ciasno wsadzone, że miałam ogromne problemy żeby przeciągnąć nitkę (dodam, że oczywiście robiła to inna dentystka). Niestety od kiedy wymieniła mi wypełnienie cały czas podczas jedzenia bolał mnie ten ząb (5). Chodziłam 2x na lekkie starcie wypełnienia, bo dentystka mówiła, że pewnie jest za wysoko. Minęły chyba 2 miesiące, nadal mnie boli, zapisałam się więc na poniedziałek (18.07). Dentystka powiedziała, że nie ma rady, trzeba będzie kanałowo Zaproponowałam, że może najpierw zrobię zdjęcie... bo nie miałam jeszcze żadnego zęba leczonego kanałowo i chcę utrzymać ten stan jaknajdłużej. Szczerze mówiąc nie znam się na zdjęciach rtg, ale nie wygląda mi to na konieczność leczenia kanałowego, nawet nie dotyka nerwa.. wydaje mi się, że po prostu dentystka nie usunęła całej próchnicy
                  Pytam tutaj, żeby bezpodstawnie nie ochrzaniać dentystki w poniedziałek
                  To że przejaśnienie na zdjęciu nie dochodzi do miazgi, nie znaczy że nie wniknęły tam bakterie. Już sama dentystka powinna wiedzieć co robić i czy był zakładany podkład - mogący nie dawać kontrastu na RTG.

                  Komentarz


                  • #10
                    Byłam dziś u dentystki, stwierdziła, że to być może pęcherzyk powietrza, ale wciąż nie jest pewna czy nie będzie musiała leczyć zęba kanałowo. Strasznie się zdenerwowałam, bo przecież jeśli tak to przez nią będę miała martwego zęba ! Najpierw wstrzyknęła mi znieczulenie, potem przyłożyła jakiś kwaśny wacik do zęba i zapytała czy boli, bolało. Zaczęła wiercić a mnie coraz mocniej bolało w końcu założyła jakąś trutkę (o smaku goździkowym) i powiedziała, że jeśli będzie mnie bolało to mogę przyjść w każdej chwili, jeśli nie za 3 miesiące. Ale jeśli teraz do niej zajdę i powiem, że mnie boli to będzie chciała leczyć go kanałowo Teraz nacisnęłam wykałaczką na zęba, ból jest o wiele mniejszy niż przed wizytą, dodatkowo ząb nie reaguje już praktycznie na sok z lodem więc jestem dobrej myśli, aczkolwiek nigdy więcej nie będę leczyć zębów u tej pani... Najgorsze jest to, że w sierpniu wyjeżdżam na miesiąc, może dłużej za granicę i obawiam się czy tam nie zacznie mnie boleć.

                    Komentarz


                    • #11
                      Jakieś pół roku temu miałem leczone 2 zęby, na dole i na górze przed ostatnie od tyłu (nie wiem które to są numerami [mam 14 lat]) i od tamtego czasu bolą mnie te dwa zęby na zmianę temperatury np. kiedy jem lody czy piję herbatę. Byłem u dentysty który mi tą pląbe zakładał. Trochę ją spiłował ale to nic nie dało. Już nie wiem co mam robić

                      Komentarz


                      • #12
                        Nadwrażliwość podczas spożywania zimnych lub ciepłych pokarmów po wypełnieniu ubytku najczęściej związana jest z mikroprzeciekiem, który powstaje na granicy wypełnienia i tkanek zęba. Jeżeli brak widocznej nieszczelności wykonuje się tzw. rebonding (czyli uszczelnienie wypełnienia na granicy z tkankami zęba), można także zastosować preparaty wykorzystywane w nadwrażliwości szyjek zębowych.

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X