Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronka czy nie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • koronka czy nie?

    Witam!

    Wiem, ze temat pewnie sie pojawial juz miliony razy u Was na forum, ale jako ze kazdy pacjent lubi byc traktowany indywidualnie.....))


    Otoz moja gorna 5 byla leczona rok temu kanalowo. Byl to duzo ubytek, wiec latwo sie domyslic ze z zeba niewiele zostalo. Niewiele to i tak wiele powiedziane;P

    Moja pani doktor wtedy zalozyla mi piekna plombe i bawila sie tym materialem tak dlugo, az uzyskala ladny ksztalt zeba. Dzis nikt nie zgadnie, ze zeba to tam naparwde malenko jest.
    Ale..wiadomo, to jest bardzo delikatne i kazala mi pamietac o tym, ze dlugo z taka atrapa nie pochodze. Mija rok, i chyba pasowaloby o to zadbac...!
    Co proponujecie? A wlasciwie jakie mam mozliwosci? Co sie robi w takich przypadkach?
    I wiadomo...ile taka impreza kosztuje, na jaki koszt i tez czas ( poniewaz mieszkam za granica) mam sie przygotowac?

    Aa
    no i mam jeszcze jednego zeba.
    A wlasciwie tylko korzen. Co prawda jest to dolna 6, ale mnie przeszkadza ta luka ( mam tam na dziasle zalozony taki malenki jasny paseczek z jakiegos twardego materialu, wiec dziaslo i to co tam w srodku jest nie jest odsloniete- leczylam tam torbiel).
    Czy tutaj moge sie zalapac na jakas koronke? i znowu....: jaki to koszt, z czym to jest zwiazane?


    z gory dziekuje za odpowiedzi!))

  • #2
    Do takiego zeba należy założyć "sztyft" (wkład koronowo-korzeniowy) np. z włókna szklanego a na to wszystko koronę porcelanową i ząb nie powinien się wtedy złamać (co grozi mu teraz) i funkcjonować jeszcze przez wiele lat a nawet dziesięcioleci.
    Z szóstką to samo jeśli była leczona kanałowo.
    Koszt różny - zależy z czego jest zrobiony i w jakim rejonie kraju i u jakiego stomatologa? U nas od 1500 do 3000 zł.

    Komentarz

    Pracuję...
    X