Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zapalenie jamy ustnej po antybiotyku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zapalenie jamy ustnej po antybiotyku

    Witam. Mam jeszcze jeden problem. Otóż przez tydzień zażywałam FORCID 1000 na zapalenie ucha. Czy to możliwe, żebym po nim dostała zapalenia jamy ustnej. Mam zaczerwienione i piekące dziąsła a na policzkach od wewnątrz pojawiły się czerwone plamki.

  • #2
    Na ulotce w/w antybiotyku widnieje wpis:

    Możliwe skutki uboczne: uczuleniowe zmiany skórne: pokrzywka, swędzenie skóry, wysypka charakterystyczna dla przebiegu odry; zapalenie jamy ustnej i języka; niekiedy zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - nudności, wymioty, biegunka; rzadko zaburzenia funkcji wątroby, śródmiąższowe zapalenie nerek; bardzo rzadko ogólnoustrojowe reakcje uczuleniowe (tzw. wstrząs anafilaktyczny), żółtaczka; przy przedłużonym leczeniu może wystąpić grzybica (głównie grzybica pochwy) wywołana drożdżakiem Candida albicans - kandydoza. Uwaga: podczas długotrwałego leczenia należy okresowo kontrolować czynność wątroby i nerek oraz obraz krwi (morfologię).
    Możliwe że wystąpiło zapalenie jamy ustnej - powikłanie po leku. Jak długo (i do kiedy) bierzesz antybiotyk?
    Wszelkie skutki uboczne należy skonsultować z lekarzem. Powinno przejść po zaprzestaniu terapii.
    [URL="http://www.dentysta.eu/o-gabinecie"]Dentysta Gliwice[/URL] - Gabinet dentystyczny "Dentysta.eu" na Śląsku.

    Komentarz

    Pracuję...
    X