Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból przy nagryzaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból przy nagryzaniu

    Odczuwam ból przy nagryzaniu dolnej 4 lub 5 ciężko mi stwierdzic o który ząb dokładnie chodzi. Co może oznaczać taki ból? 4 była lakowana kiedy byłam dzieckiem, żaden z tych zębów nie był plombowany.

  • #2
    Trzeba wykonać zdjęcie rtg oraz badanie kliniczne, dlatego konieczna będzie wizyta u dentysty. Ból prawdopodobnie pochodzi od 4, która była lakowana.

    Komentarz


    • #3
      A czego mogę się spodziewać? Panicznie boje się, że ząb będzie musiał zostać usunięty

      Komentarz


      • #4
        Nie będzie musiał być od razu usunięty. Myślę że w najgorszym wypadku konieczne będzie leczenie kanałowe,

        Komentarz


        • #5
          Witam mam taki problem w środe miałam leczoną 7 kanałowo podstawy do tego leczenia były takie ze ukruszyła mi wie większa połowa zęba. Nie odczuwałam jakis specjalnych dolegliwości bólowych , ale lekarka zadecydowała ze podejmie leczenie kanałowe.W mojej 7 były 3 kanały jeden normalny a 2 złączone.Zatruwany miałam ten ząb 2 razy. W trakcie leczenia kanałowego odczuwałam lekki ból natomiast odrazu po nim tego samego dnia ból stał sie tępy i nie odstępuje mnie do dziś...nie wiem co mam o tym mysleć ...zauważyłam ze lekarka używała siły aby wepchnąc gutaperkę w kanały.Za 2 tyg. mam sie udac do stomatologa w celu ostatecznego zalepienia zęba.Ból w zębie szczególnie daję sie we znaki przy nagryzaniu ...wogle sie jem tą stroną.I staje sie nieznaśny wieczorami.

          Komentarz


          • #6
            CZęsto po kanałowym występuje ból, który zanika już w pierwszej dobie po zabiegu. Myślę że trzeba poczekać. Jeśli ból się nie zmniejszy trzeba wykonać rtg i zgłosić do lekarza który leczył.

            Komentarz


            • #7
              Dziękuje bardzo za odpowiedz.
              W sumie juz 3 dni minęły po leczeniu , po leczeniu kanałowym miałam wykonane zdjecie RTG i niby wszystko było w porządku. Poczekam do poniedziałku jesli ból bedzie sie utrzymywał to się zgłoszę w celu reklamacji , dodam ze łączny koszt leczenia kanałowego z zatruciem i zdjęciami to prawie 600 zł

              Komentarz


              • #8
                Po wypełnieniu kanałów materiał, który dochodzi w okolicę wierzchołka zęba drażni tkankę i wywołuje ból. Ponadto bakterie i sposób opracowania kanałów może wywołać ból. Bywa że utrzymuje się on w skrajnych przypadkach nawet 2 tyg.

                Komentarz


                • #9
                  I nadal ból sie utrzymuje i to całkiem silny na dodatek odczuwam jakieś pieczenie przy dziąśle...ech... nawet nie moge jeść tą stroną mam tak obolałego tego zęba ze szkoda gadac na dodatek czuje jakby był jakby wysadzony...choć wypełnienie czasowe jest ok , nie jest za wysoko. Jutro idę składać reklamacje. Mam tylko nadzieje ze nie będe musiała płacić ... bo ten ząb puści mnie z torbami ...dodam ze dentystka długo szukała 3 kanału w końcu jak go znalazła był złączony w jeden kanał...może nie był dostatecznie zatruty ...nie wiem co mam na ten temat mysleć. Aha i bardzo dziękuje za odpowiedz! Pozdrawiam serdecznie

                  Komentarz


                  • #10
                    Byłam dziś u stomatologa ...
                    zrobiła mi zdjęcie i powiedziała ze według niej wszystko jest ok...jak dotykała mnie zgłębnikiem to dopiero zaczął mnie ten ząb boleć ...rwać, ale mi go nie otworzyła...Dała mi antybiotyk Clindamycin 600 mg 2x1 na 6 dni i powiedziała ze jak nie przestanie to nie chce mnie straszyć i będzie trzeba wykonać ekstrakcje...
                    ....no to pięknie....

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeśli na rtg wszystko jest OK to Klindamycyna powinna dać radę. Jesli nie to ja spróbowałbym jeszcze raz leczenia kanałowego.

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X