Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

torbiel?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • torbiel?

    mam piątkę leczoną po raz drugi zachowawczo. Dlaczego? po pierwszym leczeniu, ząb urazał przy gryzieniu czegos twardszego np. skórka chleba. Była obawa, że podkad był niedokłądnie polożony. W trakcie borowania, otwarcia ząb okazał się zywy, nie potrzebował leczenia kanałowego. Został zaplombowany. Problem ucisku przy gryzieniu pozostał, ząb reaguje równiez na zimno. Innych objawów nie mam. Czy moze się dziac cos niepokojącego pod korzeniem? Domyslam się ze rtg wyjasnił by sprawe, chociazby taką czy to aby na pewno ząb który tak reaguje. Czy torbieli (?) można "nie poczuć"?
    Jesli obawy okazą sie słuszne (obecnosc torbieli) co z tym dalej mozna zrobic? jakie są rokowania?

  • #2
    Zdaża się że mimo iż ubytek w zębie nie był głęboki dochodzi do rozwoju stanu zapalnego miazg (tzw "nerw"). Wówczas konieczne jest leczenie kanałowe.
    Jak wygląda ząb przy szyjce( przy dziąśle). Czy dotykanie w tej okolicy wywołuje ból?

    Komentarz


    • #3
      Ja nie widze aby szyjka była odsłonięta. Z "własnych doświadczeń" widze,i czuje, że przy dotyku zimnym palcem z boku - ząb reaguje chwilowo. Reakcja na zimno oraz ucisk przy jedzeniu czegos twardszego utrzymuje się.
      Na pierwszej wizycie pani doktor psiknęła strumieniem wody (nie wiem jak to urządzenie się nazywa fachowo). Ząb bardzo zareagował, a ja wraz z nim. Osuszyła i uszczelniła związkiem fluoru pod postacią proszku. Miało pomóc - nie pomogło. Potencjalnie miałam się umawiac na leczenie kanałowe. Leczenie takie jak wiem jest ostatecznoscią, wiem ze osłabia ząb. Logiczne byłoby zrobienie rtg, które by zapewne wyjasniło z czym na prawde mamy do czynienia. Moj błąd polegał na tym, że na tą drugą wizyte nie zrobiłam rtg - mysląc, że rzeczywiscie podkład nie był dokładnie połozony. Na drugiej wizycie (juz u kogos innego) dentystka nic o tym nie powiedziała (tuszę iz rzeczywiscie szyjka nie była odsłonięta). Wyciągnęła haczykiem pozostałosci po jedzeniu, rozwierciła ząb i reszta historii opisana wyzej. jestem umówiona na 3 wizyte tym razem z rtg aby nie działac w ciemno.

      Komentarz


      • #4
        Trudno jest jednoznacznie ocenić na podstawie tego co Pani pisze. Rtg może tu pomóc wyjaśnic przyczynę.

        Komentarz

        Pracuję...
        X