Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zapalenie dziąsła?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zapalenie dziąsła?

    Witam mam problem i prosze o pomoc boli !! . WIęc tak ogólnie mam zepsutego zęba jest to 6 tka (Lewa strona dół) którego już nieda się uratować i muszę go usunąć jestem zapisany na 1 czerwca... od 3 dni zaczoł boleć mnie ten ząb jest to straszny ból ..... i jeszcze zauwarzyłem że dziąsła po lewej stronie są czerwone i zaczeły mnie piec (palić) Czy to wynik tego zepsutego zęba czy może być to coś innego dodam że od pewnego czasu widziałem że właśnie tam po lewej stronie dziąsła są trszke zaczerwienione ale mnie nie bolało więc nie robiłem z tym nic... Ogólnie miewam nadwrażliwośći zębów i szyjek zębowych ale taki ból przydarzył mi się pierwszy raz poprostu masakra nie dość że mnie ten ząb zepsuty boli to jeszcze dziąsło po lewej stronie mnie piecze tabletki przeciwbólowe nie pomagają biore Septolete i płucze Szałwia a i smaruje jeszcze żelem stomatologicznym Sachol ale jakoś nie widze poprawy tylko przynosi ulge ale na krótko co robić ??? Co to może być mam nadzieje że to tylko zwykle zapalenie... I czy to jest spowodowane przez tego zepsutego zęba?? A jak tak to będę musial usunąć zęby po lewej stronie ??? Prosze was pomuszcie co mam robić!!!!??

  • #2
    Ból i pieczenie dziąsła może wywoływać ten zepsuty ząb, ale pewien nie jestem. Trzebaby to zobaczyć więc wiele nie pomogę. A nie da się wcześniej umówić. Gdzie to takie kolejki?

    Komentarz


    • #3
      Tak się umuwiłem by przygotować się do tego usuwania zęba bo mi nie przeszkadzał nie bolał itp ale zaczerwienienie dziąsła tam po lewej stronie miałem już od jakiegoś czasu myśałem że to podrażnienie po umyciu zębów ale dopiero od niedawna zaczeło mnie piec i wszystko niestety skupia się na tym zepsutym zębie co powoduje straszny ból Dodam jeszcze że zauwarzyłem że dziąsło przy tym zepsutym zębie się troszeczke powiększyło ale minimalnie i właśnie tam boli mnie najbardziej...A jak te zapalenie dziąseł jest wywołane właśnie tym zepsutym zębem to po usunięciu niego zapalenie zejdzie czy możliwe jest to że przez tego zęba mogą stracić kilka następnych... ?

      Komentarz


      • #4
        Najgorszy problem to strach przed wizytą ja po chirurgicznym usuwaniu 6 i wcześniejszych złych doświadczeniach też mam lęk przed wizytą i mimo, że zauważyłam kilka ubytków to przekładam wizytę. Wiem, że próchnica sama nie zniknie ale ze strachem ciężko wygrać

        Wydaje mi się, że stan zapalny nie może doprowadzić do utraty kolejnych zębów. Ale tego zepsutego zęba lepiej usunąć jak najszybciej bo jest to ognisko zakaźne, niebezpieczne dla całego organizmu.

        Komentarz


        • #5
          No właśnie masz tutaj racje ale nie to że się boje raczej nie jest powodem mojim przekładaniem wizyt ale to że będzie widać że nie mam zęba jest to dół więc napewno będzie widać ;( Ale trudno zaniedbałem to teraz musze ponieść konsekwencje nie wiem teraz co robić z tym zapaleniem jeżeli to właśnie ten ząb powoduje stany zapalne to będe musiał go natychmiast usunąć .. ;/ A możeliwe jest że po myciu zębów podrażniam sobie dziąsła dlatego mogą mnie troche piec jest taka możliwość ? Co mi radzicie czekać i męczyć się do tego 1 czerwca czy jutro pójść i powiedzieć że mam stan zapalny i że mnie bardzo boli słyszałem że z bólem dentysta powinien mnie odrazu przyjąć czy jest to prawdą :P?

          Komentarz


          • #6
            I mam jeszcze jedno pytanie zauwarzyłem między mojimi zębami tymi pierwszymi taki brązowy osad jakkby ale jest go mało i tylko między zębami jest to kamień nazębny ? czy może coś innego prosze o odpowiedzi

            Komentarz


            • #7
              Moze to byc kamień ale może to być próchnica.
              Po usunięciu zeba dziąsło wróci do normy.

              Komentarz

              Pracuję...
              X