Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wrażliwe zęby - pytanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wrażliwe zęby - pytanie

    Witam! Mam 16 lat. Od ostatniego miesiąca bolą mnie zęby przy jedzeniu lodów czy słodkich rzeczy (przy słodkościach to raczej dziurki w zębach). Martwi mnie to bardzo nigdy czegoś takiego nie miałem. Najgorsze jest to, że bolą mnie jedynki, najbardziej prawa przy jedzeniu lodów. Zęby często myję pastą Elmex, która powinna pomagać na takie rzeczy, ale nic z tego. Czy może to być spowodowane mieszaniem past? Ostatnimi czasy myję na przemian raz tą raz tą. Proszę o poradę jak temu zaradzić i czy da się to w ogóle wyleczyć. Jestem młody i nie chiałbym w przyszłości mieć bolących zębów. Dodam jeszcze, że nie jem zbyt dużo słodyczy tym bardziej cukierków, które niszczą szkliwo.

  • #2
    Od mieszania past raczej nie bolą.
    Trzeba koniecznie udać się do stomatologa, powiedzieć to co Pan napisał i poprosić o zbadanie.
    Przyczyną moga być ubytki - dziurki lub odsłoniete szyjki zębowe.

    Komentarz


    • #3
      Podstawa to systematyczne mycie, miękka szczoteczka, dopiero w takiej sytuacji będziecie zadowoleni ze stanu swoich zębów. Przy wrażliwych zębach radzę wprowadzenie ajony i kontrolę u dentysty. Niech sprawdzi czy aby na pewno wszystko z waszymi zębami jest ok. Mogła się pojawić próchnica.

      Komentarz


      • #4
        Z wrażliwymi zębami można sobie poradzić. Przede wszystkie trzeba je regularnie myć (dwa razy dziennie, odpowiednią szczoteczką), ale nie wolno wykonywać silnych ruchów i nie szczotkować zębów w kierunku poziomym, bo uszkadza to dziąsła i odsłania szyjki zębowe. Ruchy szczoteczki powinny być okrężne, bez nacisku. Ważna jest też odpowiednia pasta i płyn do płukania. Ale lepiej skonsultować ten problem z dentystą.

        Komentarz


        • #5
          re

          Past się nie miesza. Spróbuj sobie wprowadzić na stałe pastę ajona, ona właśnie rozwiązuje tego typu problemy. O ile faktycznie zadbasz o systematyczność, to powinno być ok. Nadrważliwość nigdy nie jest przypadkowa - wynika z braku odpowiedniej dbałości.

          Komentarz


          • #6
            Nie zgodzę się z tym, że jest to wina zaniedbania. Mam znajomych, któzy dbają o zęby, regularnie chodzą do dentysty, dobrze sie odżywiają, często i właściwie szorują zęby i cierpią na nadwrażliwość z bliżej niekoreślonych powodów, więc nie ciężko twoerdzić, że zawsze wynika to z zaniednania czy niedopilnowania.

            Komentarz


            • #7
              miękkie szczoteczki plus pasty niskościerne (niskie RDA) powinny lekko pomóc. Aczkolwiek można spróbować jeszcze pasty ApaCare z hydroksypatytem (płynne szkliwo) no i wizyta u specjalisty raczej konieczna. Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                re

                Jest odpowiednia dbałość o zęby to nie ma z nimi problemów. A te problemy wynikają właśnie z braku dbałość. Odpowiednie szczoteczki, pasty, konkretne szczotkowanie. Ludzie po prostu nie dbają o te kwestie tak, jak należy.

                Komentarz

                Pracuję...
                X