Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uderzenie w ząb.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uderzenie w ząb.

    Witam. Dziś podczas gry w piłkę nożną z grupką starszych osób miałem niemiły incydent. Podczas walki o piłke ja wraz z moim przeciwnikiem wywróciliśmy się , a następnie niefortunnie dostałem z kolana lub nogi [ do końca nie wiadomo , po upadku sie jakoś przetoczyliśmy i wlaśnie dostalem ] w lewą jedynke. Ząb sie nie rusza , nie skrószył się , reaguje na chlorek etylu [ co świadczy chyba ze nie jest martwy ]. Jednak ból - tylko kiedy dotykam , został i to dość mocny . Do kiedy ten ból może mnie "trzymać" ? Wydarzenie mialo to miejsce dzis okolo 12. To , ze zab nie jest martwy itd. okreslila znajoma dentystka , tylko zapomnialem sie spytac ile bedzie trwal bol. Wiecie moze w przyblizeniu ?

  • #2
    Wrażliwość na dotyk/nagryzanie może utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni. Zwykle pacjentom zaleca się dietę miękką na 2 tygodnie i wyłącza ząb ze zgryzu.

    Komentarz


    • #3
      Warto używać jakichś środków przeciwbólowych ? One "wyleczą" po części zęba [ lub skrócą ten czas ? ] czy poprostu na kilka godzin ząb przestanie boleć ?

      Zależy mi żeby jak najszybciej ząb powrócił do poprzedniej kondycji. Może jakieś sposoby ?


      Jeżeli miałby kupić jakiś preparat , to jaki ?

      Komentarz


      • #4
        Po prostu trzeba oszczędzać tego zęba (nie gryźć nim, delikatnie czyścić), aby ozębna miała szansę się zregenerować. Środki p/bólowe nie wyleczą zęba.

        Komentarz

        Pracuję...
        X