Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziura po zębie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziura po zębie.

    Witam.
    Ząb, o którym pisałam wczesniej, został wyrwany i jestem jeszcze pod znieczuleniem. Mam wiec pytanie - jak pozbyć się krwi będącej w dziurze po zębie? Czy gdy tam zostanie, coś mi się może stać?
    Dziękuję i pozdrawiam, Shirrka.

  • #2
    Z tej krwi w "dziurze po zębie" musi wytworzyć się skrzep. Nie ruszać nie dotykać, nie płukac gwałtownie ust przez ok 2 dni. Starać się jeść po drugiej stronie. Zrobi się "galareta".
    Jeśli krew się sączy to kupić proszę w aptece jałową gazę o wymiarach 4x4 lub 5x5 cm i docisnąć to miejsce, zagryźć opatrunek i trzymać 40 min, równocześnie zrobić zimny okład z lodu (np wkład do torby lodówki) na 20 min. Potem gazę wypluć.
    Jak nie przejdzie to do poradni lub na dyżur do ambulatorium celem podanie domięśniowo leków hamujących krwawienie.

    Komentarz


    • #3
      Zrobiłam tak, jak napisano - nie dotykałam i nic podobnego. "Galareta" już się zrobiła (chyba, bo tak wygląda i krew się nie sączy) jednak cały czas, jakby pod tą "galaretą" czuję pulsujący ból. Jest on do wytrzymania, jednak na dłuższą metę męczy. Sam minie, czy powinnam się wybrać do dentysty, by zobaczył, czy wszystko gra?
      Wracając do "galarety" - jeśli ona już tam jest, to co dalej? Po jakimś czasie odpadnie, a "dziura" po zębie się zagoi czy taka wyrwa będzie cały czas?

      Komentarz

      Pracuję...
      X