Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czy da się uratować

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czy da się uratować

    Wiatm
    Mam straszny problem.Mianowcie( to chyba żadna niespodzianka) chodzi o ząbka. 2 dni temu jak jadłam kurczaka to natrafiłam na cos równie twardego jak kamień.Ugrzłam z całej siły bo byłam poprostu głodna.W tym samym momencie poczułam niemiłosierny ból i wyplułam wszystko co miałam w buzi.No myślałam że mi pół szczęki wypanie.Aczkolwiek ucierpiała tylko dolna 2.W pierwszy dzień mało czułam bo odrazu wypiłam 3 głębsze drinki,na następny bolało,a dzisiaj już nie boli.Oglądałam zęba z każdej strony,ale nie jest nawet draśniety.Mam silne zęby byc może dlatego się nie ułamał,ale gdy jem lub stukam zębem o zęba to czuje że jest jakiś niestabilny-jak by się delikatnie ruszał. Do dentysty mogę iść dopiero za tydzień bo jestem na urlopie zagranica. Może ktoś miał podobny problem i może mnie jakoś uspokoić że zęba da sie uratować albo odpowiedzieć czy da się w ogóle uratować ruszjącego zęba? Z góry dziękuję za odpowiedzi .

  • #2
    Możliwe że podczas urazu uszkodzodziły się nerwy (pęczek naczyniowo-nerwowy), przez co nie czujesz bólu, ząb może być martwy i należy zgłosić się do stomatologa w celu sprawdzenia jego żywotności.

    Komentarz

    Pracuję...
    X