Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radosne powitanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radosne powitanie

    Serdecznie witam wszystkich, zwłaszcza tych, których się boję, a którzy teraz (o zgrozo!) mogą mi pomóc

    Otóż kilka lat temu przeżyłem niemiłą historię w gabinecie dentystycznym i przestałem uczęszczać do lekarzy tej specjalności. Na zdjęciach poniżej widać efekty tej mojej awersji.
    Pytanie jest jedno zasadnicze: czy da radę zrobić coś z tym kwiatkiem (jednym z wielu) poza wyrwaniem (o którym nasłuchałem się tyle, że wolę tego uniknąć), czy też może poświęcić się i do końca życia męczyć się z tą przypadłością? Jeżeli nie da się tego w żaden sposób zaspawać, zalutować lub zacementować, to czy wyrwanie tych dwóch kwiatków będzie bolesne?



    Nie jestem pewien czy wspomniałem o tym, ale od kilku dni któraś z tych dziurek utrudnia mi życie nap***arzając mnie niemiłosiernie, przez co majątek tracę na Ketonal

    No i sprawa mniej bolesna: czy da radę zrobić coś z tym oto mało estetycznym wypryskiem na mojej jedyneczce?
    Ostatnio edytowany przez BOJEsieDENTYSTY; 27.02.2011, 23:15.

  • #2
    Proszę wstawić wspomniane w opisie zdjęcia, bo bez nich ciężko cokolwiek stwierdzić

    Komentarz


    • #3
      AD 1

      AD 2

      Komentarz


      • #4
        Ad.1 Trzeba wykonać zdjęcie rtg obu zębów, żeby stwierdzić czy możliwe jest jeszcze leczenie kanałowe, jeśli nie to niestety pozostaje ekstrakcja.
        Ad.2 Jest to próchnica na powierzchni stycznej, jak najbardziej do leczenia zachowawczego (plomba)

        Komentarz

        Pracuję...
        X