Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

resorpcja zewnętrzna

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • resorpcja zewnętrzna

    Rok temu wykryto u mnie resorpcje górnej prawej 2.
    Klinika w której miałem mieć zrobiony zabieg resekcji kilka krotnie zmieniała zdanie co z tym dziwnym przypadkiem zrobić.
    W końcu zrezygnowałem z wizyt u nich bo nic nie zrobili a rachunek był zawsze.
    Moje pytanie: czy istnieje sposób uratowania tego zęba bez zabiegu resekcji?
    Skany RTG prześle na maila zainteresowanym pomocą w tym przypadku.
    cyt hirurga "...jest to książkowy przypadek, zdarza sie raz na milion..."
    Załączone pliki

  • #2
    Resekcję można zrobić. Problem tylko taki czy ząb się utrzyma w kości. Musi Pan brać pod uwagę to że tego zęba Pan straci. Gdyby to był mój ząb to zrobiłbym resekcję z augmentacją kości (czyli próbą odtworzenia kości w jamie poresekcyjnej). Zszynowałbym (skleił) dwójkę z sąsiednimi zębami i zbierał na implant.
    Co niniejszym sugeruję.

    Komentarz


    • #3
      Resekcja jest opcją, lecz w moim przypadku trzeba by było usunąć około połowy korzenia i raczej marne szanse aby sie utrzymał w kości w takim stanie...
      Czy istnieje jakaś inna możliwość wypełnienia resorpcji poprzez otwarty kanał.
      Słyszałem że jest to możliwe...
      Drugi aspekt to to że nie bardzo mogę sobie pozwolić na niedyspozycje zdrowotną związaną z zabiegiem resekcji.

      Komentarz


      • #4
        Wypełnienie resorpcji przez kanał jest możliwe tylko jeśli jest to resorpcja wewnętrzna a ciągłość tkanek zęba jest zachowana.
        W pańskim przypadku mamy do czynienia z resorpcją zewnętrzną a ciągłość tkanek zęba jest przerwana.
        Uważam tak jak w poprzednim poscie, że konieczna jest tu resekcja z" wyczyszczeniem" ziarniny zapalnej i z augmentacją kości oraz unieruchomienie zęba.
        Potem implant.
        Implant od razu nie wchodzi w rachubę gdyż w jamie resorpcyjnej i wokół zęba znajduje się ziarnina zapalna, która doprowadziłaby do utraty implantu.

        Komentarz


        • #5
          tzw. ziarnina była już kilkukrotnie niwelowana poprzez opatrunki z jakimiś medykamentami.
          Aby ocenić prawidłowość poczynań należało by użyć endoskopu stomatologicznego(tak mnie poinformowano).
          Więc myśle ze mimo wszystko dało by rade obejść sie bez resekcji, pytanie gdzie i kto jest to w stanie zrobić?
          Historia z inplantem też nie rokuje szybkiego "powrotu do zdrowia"...

          Komentarz


          • #6
            Warto przedłożyć pewność i trwałość leczenia nad szybkość powrotu do zdrowia. Może Pan szukać opinii innych lekarzy specjalizujących się w endodoncji na

            Komentarz

            Pracuję...
            X