Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

złamany ząb w trakcie leczenia kanałowego.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • złamany ząb w trakcie leczenia kanałowego.

    Witam. Mam ogromny problem. Mianowicie złamał mi się ząb, siódemka dolna. Mam w nim lekarstwo na odwapnienie, czy coś w tym rodzaju. No i pewnego dnia jadłam sobie kanapkę i ugryzłam jakoś niefortunnie, bo ścianka pękła - siedzi nadal, ale nie wiem jak głęboko pod dziąsłem pękło. Boję się strasznie, bo już leczenie miało się kończyć a tu taka niespodzianka. Boję się, że będzie trzeba ząbek usunąć, czego chciałabym uniknąć. Proszę o porady.

    PS. Jeśli był taki temat, to przepraszam, ale nie znalazłam. Jestem tu nowa.

  • #2
    Wszystko zależy od przebiegu linii złamania.
    Jesli w normie to można założyć koronę porcelanową lub inlay (plombę porcelanową).
    Jeśli poniżej normy to trzeba wydłużyć koronę zęba czyli dziąsło przesunąć w stronę wierzchołka korzenia (w dół) by linia złamania znalazła się powyżej dziąsła a potem j.w.
    Jeśli dramatycznie źle to usunięcie.
    Może być konieczność leczenia kanałowego.

    Komentarz


    • #3
      jestem właśnie w trakcie kanałowego i w tym cały problem, że nie wiem czy można to leczenie kończyć, czy już wszystko przepadło? wydaje mi się, że nie jest tak źle, jest tylko pęknięcie ścianki, ale samoistnie się to nie rusza, kiedy tą stroną nie jem, lub nie dotykam.
      dziękuję za odpowiedź.

      Komentarz


      • #4
        Lekarz prowadzący oceni czy da się jeszcze leczyć. Jeśli tak to trzeba skończyć kanałowe a potem jak wcześniej pisałem.

        Komentarz

        Pracuję...
        X