Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

niby przodozgryz.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • niby przodozgryz.

    witam.
    mam pewniem problem, iż byłem jakis rok temu u ortodonty i stwierdził że potrzeba jest operacja < cynk w tym że wsumie nawet zgryzu dobrze nie oglądał, a chodzi o to że w górnej szczęce miałem wyrwany zab po lewej stronie> no i dlatego górna szczęka cofła sie na lewo no i faktycznie wyglada to jak przodozgryz. ogólnie dolna szczeka nie jest wysunięta, wysunięte są tylko zęby. no i mam pytanie czy mozna by np tą górną szczęka wysunąc do przodu, a jezeli było by konieczne to w dolnej usunąc jakies ząbki? Bardzo prosze o pomoc .
    Ostatnio edytowany przez ziarno93; 22.01.2011, 02:06.

  • #2
    witam.
    mam pewniem problem, iż byłem jakis rok temu u ortodonty i stwierdził że potrzeba jest operacja < cynk w tym że wsumie nawet zgryzu dobrze nie oglądał, a chodzi o to że w górnej szczęce miałem wyrwany zab po lewej stronie> no i dlatego górna szczęka cofła sie na lewo no i faktycznie wyglada to jak przodozgryz. ogólnie dolna szczeka nie jest wysunięta, wysunięte są tylko zęby. no i mam pytanie czy mozna by np tą górną szczęka wysunąc do przodu, a jezeli było by konieczne to w dolnej usunąc jakies ząbki? Bardzo prosze o pomoc .
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      NIestety muszę zmartwić. Górna szczęka nie może się cofnąć względem dolnej bo stanowi jedną całość z resztą czaszki (jest z nią zrośnięta).
      Konieczna jest tu analiza zdjęć rtg.
      Z tego co widzę na zdjęciach foto to ortodonta ma rację. Żuchwa (dolna szczęka) cechuje się tu sporym wzrostem doprzednim. Wyprzedziła szczękę górną.
      Niestety nie da się wysunąć górnej szczęki.
      Jeśli pacjent nie chce opracyjnego leczenia to czasem wychylamy górne zęby a dolne cofamy, ale da się to zrobić tylko delikatnie bo przy mocnym wychyleniu zęby po prostu wypadną z kości.
      Ile masz lat?

      Komentarz


      • #4
        18, no ale jakby naprzykłąd usunąc z dwie 4 bo zdaje mi sie żę wysuniete sa zęby..

        Komentarz


        • #5
          a do góry miałem usunietego bodajże 7, i dlatego ta górna sie cofnęfa..

          Komentarz


          • #6
            Przednie zęby na górze nie są w stanie aż tak się cofnąć po usunięciu zęba - zresztą nie wyglądają na zapadnięte czy cofnięte.
            Na pierwszym zdjęciu widać wyraźnie dysproporcję między górną a dolną kością. Problem u Ciebie jest w kości nie w zębach (tzn w zębach jest ale minimalny).
            Zamknij usta, przyłóż palec na wargę w okolicy pod przegrodą nosową, a palec drugiej ręki połóż na brodzie- niech Ci ktoś zrobi zdjęcie z profilu. Zobacz który palec leży bardziej do przodu.
            Jeśli dalej nie wierzysz idź do innego ortodonty który zajmie się Tobą należycie- pobierze wyciski, zrobi zdjęcie cefalometryczne na którym sam zobaczysz dysproporcję między szczęką a żuchwą i przedyskutuje z Tobą wszystkie aspekty leczenia.

            Komentarz

            Pracuję...
            X