Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czy tą jedynke da się jeszcze uratowac??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czy tą jedynke da się jeszcze uratowac??

    Własnie zajrzalam w głąb moich zębów za pomoca małego lustereczka i obejrzałam jedynki, gdyz przez jedną z nich przebijał się czarny kolor i doznałam szoku. Z jednej strony gdzie łączy się z drugą jedynką jest baaardzo duza próchnica na cała dlugosc zeba i od strony dwójki tez zrobila się dziura jakby za bardzo byly ściśnięte. I tu pytanie czy dentysta jest w stanie uratowac tego zeba???? Chodzilam ost duzo do dentystów i zaden nic o tym nie wspomniał, a wydaje mi się ze to najwazniejsze zeby bo najbardziej widoczne. Jestem załamana bo niedługo rodze, a przy karmieniu piersią stan zebow sie pewnie pogorszy L

  • #2
    Może leczyli zęby w gorszym stanie a ten zostawili na koniec.
    Trzeba wyleczyć. Najlepiej przed porodem bo potem długo nie będzie czasu.

    Komentarz


    • #3
      Oczywiście, że taki ząb da się uratować. Trzeba to zrobić jak najszybciej. Jeżeli jeszcze nie bolał, można to zrobić w trakcie jednej wizyty. Gdy próchnica pogłębi się może dojść do zapalenia nerwu, a wtedy ząb zacznie boleć. Nie zwlekaj.
      Maria Chmiel

      Komentarz


      • #4
        Ale jak sie naruszy borowaniem tego zęba w celu leczenia i załozenia plomby to nie wypadnie z czasem?? bo tą drugą jedynke juz miałam plombowaną, ale było tej próchnicy malutko i jest ok.
        Mam dosc juz tych zebów bo bardzo o nie dbam, a one tak się "odpłacają"

        Komentarz


        • #5
          Czasem dbamy za mało. Czy używa Pani nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych?
          Czasem psują się mimo że o nie dbamy dlatego warto conajmniej raz w roku odwiedzić swego stomatologa by wyłapał ubytki gdy się zaczynają.
          Dobra plomba nie powinna wypaść, ale jeśli jest już mało zęba w zębie (a więcej plomby) to często wykonujemy wzmocnienie np. z włókna szklanego i koronę porcelanową.

          Komentarz


          • #6
            O jakiej kwocie mowa jesli chce sie wykonac takie wzmocnienie??

            Komentarz


            • #7
              Aaa i czy mozna podawac znieczulenie kobietom, które karmią piersią?? bo mam jeszcze do wyrwania 3 zeby noi plomba do tej jedynki. A chce sie tym szybciutko zajac

              Komentarz


              • #8
                Można podawać znieczulenie kobietom karmiącym.

                Komentarz

                Pracuję...
                X