Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Borowanie, 'lek' i plomba?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Borowanie, 'lek' i plomba?

    Witam, byłem wczoraj u stomatologa ponieważ strasznie bolał mnie ząb. Okazało się że mam dużą dziurę w piątce i o wiele mniejszą dziurkę w szóstce. Pani doktor wykonała borowanie (troszkę zabolało), wsadziła mi jakiś opatrunek i wysłała do domu, zapraszając za dwa dni (czyli piątek). Po tej wizycie cały czas bolał mnie ząb, poszedłem jeszcze raz dzisiaj rano do Pani doktor 'ze skargą' że ból nie odpuszcza. Pani doktor wyjeła mi ten opatrunek (zabolało troszeczkę), i zaczeła borować - i tutaj zaczał się problem. Ledwo tam z bólu wysiedziałem... widziałem tylko że krew poleciała i tyle, Pani doktor wsadziła podobno jakiś lek i kazała przyjść za dwa tygodnie na wyjęcie tego leku i plombe. Dzisiaj trochę mi tak ten zab pulsuje... I tu pytania. Czy tak ma być? Nie boli mnie jakoś strasznie tylko tak lekko pulsuje (to moze ten lek zaczyna działać?), czy jak pani doktor wyjmie mi ten lek, to znowu będzie borować? Czy odrazu plombe założy? Z góry dziękuje za odp.

    P.S Ten lek to coś na zatrucie zęba?

  • #2
    To może być zatrucie zęba.
    Ale w takim razie na następnej wizycie powinna wyleczyć ząb kanałowo a nie tylko plombę.
    Pani doktor powinna powiedzieć co zrobiła i co ma zamiar zrobić na następnej wizycie.
    Jeśli nie powiedziała to źle. Ale proszę się domagać wyjaśnień ( w końcu to nie jest ząb pani doktor) co zostało zrobione, co należy jeszcze zrobić, ile to będzie kosztowało i prosić o znieczulenie.

    Czy pani doktor nie używa znieczuleń żeby pacjentów nie bolały takie zabiegi?

    Zawsze można zmienić lekarza.
    Piszę to z przykrością ale ja bym tak zrobił.

    Komentarz


    • #3
      A czy to możliwe że po zatruciu zęba dalej mnie on boli? Tzn, mam 5 i 6 obok siebie z dziurami, dzisiaj miałem borowaną 6 wczoraj 5 i nie wiem który mnie boli... 5 mam zatrutą/zatruwaną a na 6 mam opatrunek i w środę na założenie plomby.

      Komentarz


      • #4
        Możliwe że boli po zatruciu. Ale może boleć ten z lekarstwem. Powinien zbadać to dentysta i ocenić który ząb boli i dlaczego.

        Komentarz

        Pracuję...
        X