Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opuchnieta twarz po znieczuleniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Opuchnieta twarz po znieczuleniu

    Witam, 5 dni temu byłam na wyrwaniu zęba (górna 6), jestem w 8 miesiacu ciazy wiec nie wiem czy z tego tytułu Pani Chirurg zastosowala inne znieczulenie, ale zaraz po wbiciu go w policzek zapuchło mi pól twarzy. Wyrywanie zęba poszło bez komplikacji, dziąsło w ogole nie bolało lecz nadal mam problem z tą opuchnieta twarza, w dodatku na cały policzek wyszedł mi siniak jakby mnie ktos uderzył. Nie moge przez to bezbolesnie otwierac ust i dotykac sie w to miejsce. Policzek w tym miejscu wewnatrz jest siny. Robilam 2 dni oklady i ssałam lód, ale wszystko na marne

  • #2
    Prawdopodobnie przypadkowo zostało zranione naczynie krwionośne. Zrobił się krwiak. Jest to jedno z powikłań po znieczuleniu. Lód jest istotny w pierwszych minutach. Teraz trzeba czekać aż rozlana krew się wchłonie. Więc teraz okłady rozgrzewające. Ewentualnie kontakt z
    panią doktor.

    Komentarz


    • #3
      W tym problem, ze siniak jest żólto-zielony natomiast policzko w srodku szare, wiec moge sie rzeczywiscie spodziewac rozlania krwi??

      Komentarz


      • #4
        Aha i co ważne, siniak pojawił się chyba 3 dni po wyrwaniu

        Komentarz


        • #5
          Krew już teraz się nie rozleje. To co jest odpowiedzialne za siniak to krew która wylała się do okolicznych tkanek. Aby to zniknęło, to musi się wchłonąć. Jest potrzebny czas.

          Komentarz

          Pracuję...
          X