Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Martwa "jedynka" po kanalowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Martwa "jedynka" po kanalowym

    Witam, ostatnio będąc u dentysty stwierdził on ze moja jedynka jest martwa. Wyjął nerw, oczyścił i wypełnił korzeń. Parę dni mnie bolało (chyba był stan zapalny) ale już jest ok. Dziś zauważyłem ze gdy naciskam na nią zębem o zęba lekko się rusza. Siedzi tak jakby miękko w dziąśle. Czy powinienem się obawiać ze mogę stracić tego zęba przy np. niefortunnym ugryzieniu bułki lub jabłka? Bardzo proszę o odpowiedź.

  • #2
    Prawdopodobnie okolica wokół wierzchołka korzenia jest jeszcze podrażniona. Po wygojeniu ząb powinien wrócić do normy i nie będzie się ruszał.
    Jesli jednak chodzi o złamanie to zęby po leczeniu kanałowym są bardziej narażone na złamanie. Zależy to jednak od rozmiarów opracowania podczas leczenia kanałowego oraz od rozmiarów wypełnień które już wcześniej były założone w zębie.
    Standardowo ząb po leczeniu endo wymaga wkładu koronowo-korzeniowego oraz korony.
    Oczywiście są to standardy, które w Polsce nie obowiązują. Obowiązują jednak w Niemczech gdzie kasy chorych rozliczają dentystę z każdego zabiegu jaki wykona. Jeśli złamie się ząb po leczeniu endo, a stomatolog nie wykonał korony i wkładu, to kasa chorych nie wypłaci lekarzowi pieniędzy za leczenie endo.

    Komentarz


    • #3
      Martwa "jedynka" po kanalowym

      Zapomniałem dodać, że wczoraj miałem strasznie napuchnięte dziąsła obok tej "jedynki" bardzo mnie bolały. Zacząłem płukać zaparzoną szałwia i w nocy z dziąsła wypłynęła ropa z krwią. Teraz już nie boli ale dziąsło jest trochę sine ;/

      Komentarz


      • #4
        To trzeba zgłosić ten fakt stomatologowi, który leczył zęba.

        Komentarz

        Pracuję...
        X