Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Próchnica zęba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Próchnica zęba

    Mam pytanie. Mam próchnicę zęba, coś jak na tym obrazku:


    Jednak ząb ten mnie na szczęście nie boli. Czy ten brak bólu oznacza że nie dotarła ona do tkanek miękkich zęba? I czy nie będzie konieczne leczenie kanałowe?

  • #2
    Witaj,
    czy były wcześniej jakieś dolegliwości bólowe związane z tym zębem? Jest wrażliwy na ciepło/zimne?
    Jeśli wcześniej ząb nie pooblewał to ząb jest w stanie próchnicy - obrazek wskazuje na średnią zmianę. Nie jest jednak wykluczone że bakterie nie dostały się głębiej, zawsze istniej ryzyko leczenia kanałowego, dlatego lepiej leczyć nawet małe zmiany. Te naprawdę małe nie powinny się powiększać jeśli higiena jest na wysokim poziomie. Zalecam wizytę u stomatologa - zbada on żywotność zęba np. na zimno.

    Komentarz


    • #3
      Na początku chciałbym zaznaczyć że zdjęcie nie przedstawia mojego zęba. Znalazłem je w internecie, lecz jest bliźniaczo podobne do mojej sytuacji.

      Ząb nigdy nie bolał, nigdy nie był wrażliwy na ciepło, zimno, czy cukier.

      Obecnie myję zęby bardzo często, a gdy nie mam takiej możliwości (np. w szkole) po prostu nie jadam słodyczy, za to żuję gumy do żucia.

      Komentarz


      • #4
        Możliwe, że ząb jest w stanie bezobjawowego zapalenia. Ale wygląda na to że masz zwykłą próchnicę, która dzięki dobrej higienie nie rozrasta się i nie daje objawów bólowych. Trzeba ją wyleczyć i w tym celu należy zgłosić się do stomatologa, aby bakterie nie zjęły głębszych tkanek zęba. Nie każda plamka na zębie i nie każda próchnica boli w początkowych stadiach.

        Komentarz


        • #5
          Witam, a mnie ząb (górna szóstka) pobolewa w chwili kiedy jem coś ciepłego lub zimnego zawsze w tedy płuczę jamę ustną (letnią) wodą i przestaje, ale poszedłem z tym do stomatologa na (konsultacje) na pierwszy rzut oka nie było w sumie nic widać ''lekkie zabarwienie'' więc zrobiliśmy prześwietlenie zęba okazało się że jest pruchnica blisko nerwa stomatolog nie wykulczył otwarcia zęba i leczenia kanałowego i pytanie czy naprawdę jest to konieczne?? czy są jakieś inne metody zaradzenia na necie czytałem o leczeniu pruchnicy (ozonem) podobno bezbolesne pytam bo chciał bym jednak uniknąć otwierania zęba by stomatolog upewnił sie czy wszystko jest okej no i uniknąć ewentualnego leczenia kanałowego na samą myśl mi się słabo robi...

          Pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            W okolicy wierzchołka korzenia zęba są możliwe zmiany chorobowe, przez co konieczne może być lecznie kanałowe, jest to jedyna droga w celu uratowania zęba przed wyrwaniem - chyba warto.

            Komentarz


            • #7
              Wiesz ja też miałam taki problem ale niewiedziałam jakie są rodzaje próchnicy. Szukałam w internecie i znalazłam ten link: Bardzo ciekawy materiał, który bardzo mi pomógł.
              Pozdrawiam Wiolletta

              Komentarz


              • #8
                Te zdjęcie pokazuje efekt działania infekcji próchnicą. Dziura, plamka etc jest wynikiem infekcji , której nie widać .Leczenie wypełnienie jest zaleczaniem bo to obojetne czy zastosuje się wiertło, laser, ozon etc Po wypełnieniu próchnica zostaje niestety bo d/t całej buzi...

                Profesjonale badanie próchnicy wygląda tak :


                Stosuje sie cariscreen i wtedy okresla się stopień infekcję. Wizyta przypomina wizytę u internisty. Dla dzieciaków przede wszystkim super bo nie ma stresu, wiertarki itp

                Stary system polaga na maskowaniu skutków . Dentysta widzi i widział jedynie efekt
                Czyli tak jakby remuatyzm leczyć środkami przeciwbólowymi.

                pzdr

                Komentarz


                • #9
                  Najważniejsza jest odpowiednia dieta, ale też pielęgnacja zębów. Miękka szczoteczka, pasta to najlepiej ajona bez fluoru i wszystko powinno być w najlepszym porządku. O ile faktycznie zadbacie o te zęby to problem razem nie powinien powrócić.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X