Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kruszą sie jedynki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kruszą sie jedynki

    witam,

    Dotychczas wszystko z moimi zebami bylo zawsze w porzadku. Proste, biale, czasem tylko jakies plomby od slodyczy. Az niedawno w ciągu niedługiego odstępu czasu, dwa razy ukruszyly mi sie jedynki. Raz obudzilem sie środku nocy bo na wpol przytomny poczulem jak przez sen ukruszyl mi sie ząb... Wiecie, czuje ten zgrzyt okropny, pluje proszkiem/piaskiem z zębów, biegne do lustra i patrze - no minimalne ukruszenie na lewej jedynce. A pare dni pozniej, to samo - siedze, nic nie robie, nic nie jem i nagle ciach - tym razem na prawej jedynce.

    Te ukruszenia są niewielkie i tylko ja je widze, ale skoro wiem ze tam są to mnie to troche niepokoi. Nie jadam zadnych twardych rzeczy, orzechow, nie otwieram butelek zębami, ogolnie od dawna jem w sumie samie miętkie rzeczy.

    Czy to zwykly przypadek, i moge spac spokojnie, czy jednak powinienem skojarzyć fakty? Jak sie o tym przekonac na sto procent, zanim mi sie ewentualnie bardziej pokrusza jedynki? Szkoda mi ich.

    Bardzo prosze o odpowiedz,
    pozdrawiam i bardzo dziekuje.
    Ostatnio edytowany przez whatashame; 03.11.2010, 22:44.

  • #2
    Pocieszę.
    Osteoporoza nie ma nic wspólnego z zębami.
    Jeśli kruszą się zęby ( a w szczególności w nocy) to podejrzewam, że albo zgrzyta Pan zębami, albo mocno je zaciska.
    Przyczyn może być bardzo dużo: najczęściej stres lub jakieś zaburzenia zgryzu.
    Należałoby udać się do stomatologa niech oceni zgryz i przyczynę. Jeśli rozłoży ręce to szukać takiego, który zajmuje się tzw. zaburzeniami czynnościowymi układu stomatognatycznego (straszna nazwa).

    Można wykonać specjalną nakładkę na zęb,y która wyeliminuje patologiczne ruchy w nocy a przy okazji zabezpieczy zęby przed ścieraniem.Ważne jest ustalenie przyczyny bo wykonuje się różne takie nakładki (tzw. szyny nazębne) w zależności od diagnozy.

    Komentarz


    • #3
      bardzo, bardzo dziekuje za odpowiedz i poswiecomy mi czas!

      Komentarz

      Pracuję...
      X