Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jak to jest z tym NFZ ?!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • jak to jest z tym NFZ ?!

    Witam! Mam ptanie co jes refundowane? obecnie wiem ze jak przychodzi pacjent do gabinetu (stomatolog ma umowe z nfz) i pacjet chce sie leczyc na kase chorych to lekarz i tak wali taka sume ze az slabo sie robi. Jestem cielawa ile kosztuje znieczulenie i piłowanie zeba ostatnio sobie robilam bo chcialam je wyrownac. Ciekawe jak wizyta w takim gabinecie powinna wygladac i jakie sa ceny?
    czy leczenie kanałowe jest refundowane?

  • #2
    Nie wiem zbyt dużo na ten temat bo tylko w latach 99 do 2001 pracowałem w gabinecie z NFZ. NFZ to jest taka instytucja która dużo mówi a mało robi i mało płaci. Obiecuje dużo pacjentom.
    Leczenie kanałowe na NFZ przysługuje tylko zębom od trójki do trójki na górze i na dole. Oczywiście to kanałowe jest robione najmniejszym możliwym kosztem.
    Znieczulenie było tylko refundowane do usunięcia zęba.
    Nie ma też takiej opcji jak piłowanie zębów w celu wyrównania, chyba że lekarz podciągnie to pod jakiś inny zabieg.
    Plomby były tylko srebrne w tylnych zębach a w przednich białe ale chemoutwardzalne(to już lepsza srebrna). Teraz może płacą za światłoutwardzalną.
    Lekarz też nie może brać dopłat za wyższy standard. Czyli leczy zęba w całości na NFZ albo w całości prywatnie.
    Jak weszły kasy chorych w 99 roku to poziom leczenia w prywatnych gabinetach cofnął się do lat 60 XX wieku. Bo NFZ nie płaci za postęp tylko za zacofanie. No ale trudno się dziwić, podobnie jak w ZUS mnóstwo pieniędzy (naszych) pożerają urzędnicy.

    Komentarz


    • #3
      tak, a czego moge sie spodziewac od NFZ?! tylko ze chyba nam cos sie nalezy i chce wiedziec co. interesuje mnie czas terazniejszy

      Komentarz


      • #4
        Tu jest z wyjaśnieniem

        Komentarz


        • #5
          dzieki to wszystko wyjasnia:P

          Komentarz


          • #6
            a co z tym pilowaniem? jest refundowane czy nie?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
              Nie ma też takiej opcji jak piłowanie zębów w celu wyrównania, chyba że lekarz podciągnie to pod jakiś inny zabieg.
              Może zabierze głos ktoś kto ma umowę z NFZ?

              Komentarz


              • #8
                wiesz co ja nie na tym nie znam, i nie wiem jak to wytlumaczyc profesjonalnie. wiem powiem tak, ja mialam dwa kły dlugie i szpiczaste, cos jak wampir heha, dłuższe od calej reszty, i lekarz mi je ze tak powiem uciol i wyrownal do calej reszty i teraz mam je rowne, nie sa wystajace, ja jednego placilam 100 zl, to krodki zabieg jakies 7 minut. powiem szczerze ze spilowal mi niewielebo az takie tragiczne nie byly , no ale 100 zl za jednego;/

                Komentarz


                • #9
                  Ja rozumiem o co chodzi. Jest coś takiego jak korekta "zgryzu" przez szlifowanie zębów w odpowiednich miejscach. Jest także korekta kształtu zęba przez delikatne zeszlifowanie. Nie wiem tylko czy taka procedura występuje w "koszyku" świadczeń objętych refundacją NFZ.

                  A co do ceny za zabieg to trudno mi dyskutować.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X