Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zlamana jedynka, problem z leczeniem?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zlamana jedynka, problem z leczeniem?

    Witam ! Chciałbym przedstawić pewien problem który mnie dotyczy. Wszystko zaczęło się jakiś rok temu, kiedy stracilem mniej wiecej polowe jedynki. Udalem się do stomatologa, który widząc miazge na wierzchu zalecil kurację. Założył mi jakieś lekarstwo, ktore miało uchronić moja miazge przed obumarciem. Potem co wizytę mówił mi ze jeszcze nie czas na dorabianie właściwego zeba, dorabial mi z jakimś lekarstwem, które mi się notorycznie lamalo (wszystko jadlem lewa strona, uwazalem na tego zeba) aż wkoncu na wakacjach stwierdził ze teraz jest dobry czas na dorobirnie właściwego zeba. Wbił mi 2 tytanowe bolce, które robią za taki stelaz i dorobił zeba, przy okazji dobierajsc zły kolor(argumentował to tym, ze on przyciemnieje i będzie taki sam) Mowil, ze to mi wystarczy na długie lata, ze się nie ulamie. Jednak po wypiciu czegoś zimnego lub ciepłego ząb zawsze bolał, lecz ból był do opanowania. I w piątek stało się coś dziwnego, mianowicie cały dzień nic nie jadlem bo byłem wszędzie spóźniony w pracy a ząb zaczął piekielnie mocno reagować na zimno. Jeden wdech zimnego powietrza i straszny ból zeba przez godzinę. To było straszne. To mi się mniej wiecej skończyło w niedziele, wieczorem mogłem pic cokolwiek i nawet go nie czułem. Bałem się ze mi może miazga obumarla. Lecz w poniedziałek po południu znow ząb dał o sobie znać, wypilem szklankę wody i zaczął mnie boleć tak pulsowo, coraz to mocniej aż musiałem sobie usiąść. Aż coś mi strzelilo w zebie. Znajomi mówili ze ząb dorobiony się oddzielil od zęba wlasciwego bo strasznie kolory się roznily. Od tego momentu ząb boli mnie tak samo nie zależnie od temperatury trunkow czy jedzenia. Miałem iść do dentysty w środę(to już chyba dzisiaj) i własnie dzisiaj w nocy obudził mnie potężny ból. Opuchnela mi twarz w okolicach nosa, po prawej stronie. Czuje jakbym miał tam jakaś kulke. Już nie wiem co robić, wydalem tyle na tego zęba, ze to powinno być super zrobione a jak narazie nie jestem zadowolony. Proszę o pomoc, co to może być, co robić ? Dzisiaj pojde do dentysty ale chciałbym poznać tez opinie innej osoby.

    Proszę o szybka odpowiedz

  • #2
    Doktor miał dobre intencje. Chciał uratować miazgę ale się nie udało. Bakterie zrobiły swoje. Doszło do stanu zapalnego - ból. A teraz to już chyba ropa.

    Zęba trzeba wyleczyć kanałowo i to jak najszybciej bo opuchlizna będzie coraz większa.

    Tak na szybko
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Czy to leczenie kanałowe jest bardzo drogie ? I czy jest bolesne ? Szkoda, że dentysta mówił o miazdze jako całkowicie zdrowej, której nic się już nie stanie, szczególnie po założeniu brakującej części zęba. No cóż, umówiony jestem z nim na dziś, zobaczymy co mi poradzi... Naprawde dziękuje za szybką odpowiedz

      Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Dentysta tak mówił bo chciał zeby tak było. Tak nas uczyli. Jednak moje doświadczenia są jednoznaczne. Ząb z obnażoną miazgą jest zębem do leczenia kanałowego. Wszelkie próby ratowania i tak kończą się kanałowym leczeniem. Można jednak walczyć o takiego zęba, o jego miazgę ale ja pacjentowi mówię że ma 5 % szans na uniknięcie kanałówki. Jeśli pacjent jest świadomy tego co może pójść dobrze a co źle to OK. Gdyby to był mój ząb to próbowałbym uniknąć kanałowego.

        Leczenie kanałowe może być drogie a może być tanie. Wszystko zależy od tego jakie stomatolog stosuje metody i jakim sprzętem dysponuje.
        U nas w klinice to taki ząb "jedynka" to 600 PLN za lecz. kanałowe
        potem sztyft "wzmacniający" z włókna szklanego 450
        potem najlepiej korona i spokój 1150 do 2400
        Można też zakończyć odbudową zęba z kompozytu. Ale ząb narażony będzie na złamanie.


        Proszę też poczytać inne wątki na temat endodontycznego leczenia.

        Pozdrawiam

        Komentarz

        Pracuję...
        X