Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

znikające dziąsła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • znikające dziąsła

    witam serdecznie, kochani poratujcie mnie bo z godziny an godzine tracę dziąsła!!!
    Zaczęło sie 3 dni temu od swędzenia w okolicy jedynek i dwójek na dolnym dziąsle, po nocy okazało się, że zrobiły się tam jakby pęcherze, które pękły a dziąsła zaczynają ZNIKAĆ, towarzyszy temu okropny ból, na prawdę strasznie mnie boli. Nie jem nic drugi dzień, płukam usta szałwią, nadmanganianem potasu, smaruję dziąsła sacholem (zalecone przez lekarza) dzisiaj jest dzień numer 3 wstałam rano i z bólu mało nie zwymiotowałam, moje dziąsła praktycznie zanikły, porobiły się w nich dziury a w nich wydzielina, krwawię. Mój stan pogarsza się z każdą godziną, lekką ulgę przynosi płukanie na prawde ciepłą szałwią ale to zbyt krótko bym mogła odpocząć od tego bólu. Nie spuchłam, zęby mam zdrowe a dziąseł brak.... co to za choroba, która tak okalecza człowieka w zaledwie 3 dni???? Czy moje dziąsła wróca na swoje miejsce? Jak mam sobie pomóc, jak ulżyć w bólu, nie mam już siły..... jestem słaba, załamana, zrezygnowana.... odwiedziłam dwóch stomatologów i obaj zalecili to samo. Nie wiem, może ja potrzebuję antybiotyku? Boję się, że jak moje dziąsła obniża się jeszcze bardziej to wypadną mi zęby... CO TO JEST ZA CHOROBA?

  • #2
    Bez badania trudno powiedzieć.
    A co mówią stomatolodzy?

    Może warto poszukać specjalisty periodontologa.
    Tak manifestować może się wiele schorzeń od całkiem błahych do powazniejszych.

    Gdzie Pani mieszka?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
      Bez badania trudno powiedzieć.
      A co mówią stomatolodzy?

      Może warto poszukać specjalisty periodontologa.
      Tak manifestować może się wiele schorzeń od całkiem błahych do powazniejszych.

      Gdzie Pani mieszka?
      Mieszkam w Sosnowcu.... własnie wróciłam od lekarza, dostałam jeszcze antyiotyk, lekarz wyzył się na moich dziąsłach ściskając je od zewnętrznej i wewnętrznej strony tak, ze zrobiło mi się ciemno przed oczami i ZEMDLAŁAM z bólu. PO badaniu powiedział, ze to stan zapalny przyzębia i póki ropa nie zostanie usunieta nie można podjąć skutecznego leczenia. Poinformował mnie, że nie ma środka znieczulającego ani w trakcie zabiegu ani po nim, że ból będzie i koniec, za tydzień mam się zgłosić do kontroli i do likwidacji kamienia.
      Od mojego rannego postu minęlo kilka godzin a moja choroba postępuje błyskawicznie, obecnie zajęte są już okolice nie tylko jedynek i dwójek ale już trójki!!! Boję się pomyśleć co się stanie do rana.......

      Komentarz


      • #4
        No to znamy przyczynę. Kamień nazębny. Po usunięciu kamienia ból na pewno minie.
        Polecam usunięcie kamienia w znieczuleniu. Będzie ono działać ale słabiej i jak najszybciej pozbyć się kamienia bo to jest przyczyna, którą trzeba wyeliminować.

        Komentarz


        • #5
          dostałam clindamycin -MIP 600mg w nocy byłam u lekarki (obudziłam ją blagając by mnie przyjęla bo umieram ) zbadała mnie dokładniej niż wcześneijsi stomatolodzy, przepisała antybiotyk + leki p.bólowe, rozcięla dziąsło, wypłukała to, co w nim zalegało... zabieg bolał jak cholera ale dałam rade, było mi już wszystko jedno...... co do kamienia to usuwałam go ostatni raz 1.5 roku temu jak urodziłam córkę, później obowiązki, dom, praca i tak jakoś zleciało a człowiek zapomniał o zębach skoro nie bolały....
          dzisiaj czuję się wyśmienicie, nie boli mnie już praktycznie nic, tylko przy dotyku ale dotykać nie muszę więc już nie cierpię. Z krwawo czerwonych dziąseł zrobiły się już RÓŻOWE a białe naloty w tych kieszonkach znikają, nie ubywa mi już tkanki i spadła mi temperatura.
          Za tydzień w poniedziałek mam umówioną wizytę celem kontroli i tego usuwania kamienia.
          Mam pytanie, może to będzie śmieszne, bo przecież tyle bólu zniosłam przez te 3 dni, ale czy usuwanie kamienia metodą tradycyjną boli? Na prawdę nie chciałabym już cierpieć, mam dosyć, poza tym jak wyobrażę sobie dłutko w okolicy moich i tak obolałych dziąseł to robi mi się słabo.
          I jeszcze jedno, jakiej pasty powinnam używać? Skoro mam takie problemy to może jest jakaś specjalna na tego typu dolegliwości, jakiś płyn do płukania, cokolwiek, by sytuacja więcej się nie powtórzyła. Nadmieniam, ze do tej pory używałam blendamed i byłam z niej zadowolona ale ku konieczności zmienię na inną.

          bardzo dziękuję Panu Doktorowi za odpowiedzi, poczułam się lepiej wiedząc, że ktoś kompetentny i znający się na rzeczy udziela się na forum i pomaga chociażby dobrym słowem. Życzę Panu wszystkiego dobrego.

          Komentarz


          • #6
            Dziękuję za życzenia.
            Życzę zdrowia i odwagi.
            Usuwanie kamienia nazębnego jednych pacjentów boli innych nie.
            Ja sam wytrzymuję bez znieczulenia ale wolę z!
            Po znieczuleniu lekarz może dokładniej usunąć kamień a pacjent siedzi spokojnie.

            Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              i wszystko jasne, biorę znieczulenie rozumiem, ze po wszystkim już zęby nie bolą? Pierwszy raz kamień miałam usuwany ultradźwiękami i to nie bolało kompletnie, tym razem zmuszona jestem skorzystać z metody tradycyjnej..... po zabiegu zęby będą wrażliwe? Będę mogła normalnie jeść, pić? Czy może bolec jak zejdzie znieczulenie? Zresztą cóż ja pytam, w poniedziałek sama się przekonam a wtedy... napiszę jak było szkoda, ze mieszka Pan tak daleko, zapewne odwiedziłabym Pański gabinet. Pozdrawiam jeszcze raz i dziękuję za wszystko.

              Komentarz


              • #8
                Zęby mogą być wrażliwe po zabiegu, można jeść i pić, mogą lekko boleć ale nie muszą.
                Pozdrawiam

                Komentarz

                Pracuję...
                X