Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zczerniała jedynka po kanałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zczerniała jedynka po kanałowym

    Witam.

    Mam dość wstydliwy problem, ponieważ kilka lat temu, miałem leczenie kanałowe, przez co po czasie, zczerniał mi ten ząb. Jest to jedynka więc paskudnie to wygląda (czarna obok białej). Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakaś rada na to, bo na pewno tak nie może być.

  • #2
    Najlepiej byłoby powtórzyć leczenie kanałowe i wypełnić materiałem który nie przebarwi bardziej tego zęba. A to co przebarwione można wybielić.
    Czasem mocno przebarwione zęby trzeba pokryć licówką lub koroną.

    Komentarz


    • #3
      Właśnie ja też myślałem o koronie, i chciałbym aby ktoś przybliżył nieco ten temat. Jaki jest mniej więcej koszt takiego przedsięwzięcia i jego efektywność, no i czy to się w ogóle opłaca...

      Komentarz


      • #4
        Przed wykonaniem korony prawdopodobnie trzeba będzie przeprowadzić leczenie kanałowe. Potem założyć tzw. "sztyft" czyli wkład koronowo-korzeniowy by miała na czym trzymać się ta korona.
        Korony porcelanowe są różne:
        -porcelana napalana jest na czapeczkę metalową
        -porcelana napalana na czapeczkę z metali szlachetnych
        -pełnoceramiczna korona bez metalowego rdzenia - też kilka możliwości takich koron, a obecnie najbardziej "topową" jest korona porcelanowa na cyrkonie. Czapeczka zamiast metalu wykonana jest z tlenku cyrkonu ZrO.

        O koszt trzeba pytać indywidualnie.
        U nas leczenie kanałowe jedynki pod mikroskopem zgodne ze standardami Europejskiego Stow. Endodontycznego to 600 PLN
        "Sztyft" to 450 PLN
        Korona 1150 PLN do 2400 PLN
        Gwarancja na koronę cyrkonową do 5 lat
        Dobrze wykonane będzie służyć 10, 20 lat
        Choć po 10 latach koronę powinno się zdjąć i założyć nową.

        Komentarz

        Pracuję...
        X