Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból na zimno po borowaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból na zimno po borowaniu

    Witam!

    Dzisiaj byłem u dentysty bo bolała mnie dolna 7 gdy coś gryzłem , doktor wywiercił wszystko ( wizyta trwała z 45 minut ) i założył biała plombę , po zabiegu mówił że próchnica była ostra i głęboka.

    Wróciłem do domu gdzieś o 18 , nic mnie ząb nie boli ani nic więc chciałem się napić wody - zwykła mineralna z butelki niegazowana , gdy woda wpłynęła na ten ząb to poczułem ból , czyli jak się domyślam jakaś nadwrażliwość bo gdy przestałem pić automatycznie ból znikł , dodam że nie przez borowaniem piłem zimne rzeczy i nic mnie nie bolało.

    Czy jest coś nie tak czy po prostu trzeba poczekać zanim ząb się przyzwyczai do plomby czy coś , dodam że doktor mówił że próchnica była ostra i głęboka ;D

    Dziękuje z góry za odpowiedz
    pozdrawiam :*

  • #2
    W zębie masz założony tlenek cynku i pewnie masz się zgłosić za jakiś miesiąc do dentysty z tym zębem? Ząb reaguje poniewaz dużo przeszedł to normalne, używaj pasty do zębów sensodyne lub colgate sensitiv prorelif jesli chodzi o tą drugą pastę można wziąśc troche na palec i wmasowywać w zęba przez około 1-2 minut i ból nadwrażliwości zniknie natychmiast i normalmnie tez możesz myc ją zęby jak każda inną pastą. POZDR.

    Komentarz


    • #3
      Nic nie mam założone w zębie , po wierceniu zwykła biała plomba i nic nie mówił że mam przychodzić za miesiąc. Dodam jeszcze że sprawdzałem i jak pije ciepłe rzeczy to mnie nie boli Czyli wg Ciebie to minie z czasem ?? A moge myć zeby zwykła pastą colgate przeciw prochniczą i nie będzie problemów ??

      Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Myj sensodyne albo jaką sna nadwrażliwośc i minie. Tak czasem bywa.

        Komentarz


        • #5
          na wszystko sensodyne
          drogi pacjencie ból zęba po takiej głębokiej oróchnicy nie jest spowodowany nadwrażliwością szyjek, na co jest to sensodyne sławne (bo gdyby to było to bolałoby tak samo wcześniej) tylko rozległością ubytku i zmianami w kanalikach zębiny. Przy nie do końca odpowiednim borowaniu i wypełnieniu płyn w kanalikach zębiny się przemieszcza, ząb jest odwodniony, samo wypełnienie inaczej przewodzi temperature niż szkliwo. Objaw tzw. "nadwrazliwości pozabiegowej" powinien do tygodnia minąć, w przeciwnym razie trzeba wrócic do dentysty, zrobić zdjęcie. w najlepszym wypadku pokryć zęba jakimś specjalnym środkiem uszczelniającym lub powtórzyć leczenie.
          Dziwi mnie fakt że bolało Cie na nagryzanie, co sugeruje zmiany przy wierzcholkach korzeni, a to znaczy że możliwe będzie leczenie kanalowe. Napisz czy dolegliwości minęły.

          Komentarz

          Pracuję...
          X