Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zagadkowy zgryz - wada zgryzu- Proszę o pomoc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zagadkowy zgryz - wada zgryzu- Proszę o pomoc

    Witam
    Mam 19 lat. Mam problem dotyczący mojego zgryzu. Nie wiem co to za wada Chodzę od ponad pół roku do różnych ortodontów i każdy ma inną opinię na temat mojego zgryzu, tutaj przedstawie przykładowe jakie dostałem:
    1. zgryz wporzątku nie ma wady (Pani nie widziała problemu)
    2. może cofnięty o 1 max 1,5 milimetra
    3. zgryz wporzątku, tylko jakbym nie miał podbródka wcale( powiedziała, żebym udał się do chirurga plastycznego)
    Było jeszcze pare innych opinii
    Jak byłem mały to nosiłem aparat wyjmowany przez jakiś okres. Pani ortodonta powiedziała, że wszystko jest wporzątku i już nie muszę go nosić. Nosiłem ponieważ miałem wystającą górną 1 ( jak byłem mały miałem wypadek i ząb urusł krzywy). Obecnie mam gryz wporzątku, tylko trochę 1 jeszcze wystaje, a tak to wszystki jest idealnie. Nie mam zgryzu otwartego, ani progenii. Wszysko niby pasuje, ale jednak nie do końca. Ale co? To nie wiem i proszę o pomoc.Jeżeli ktoś wie jaką ja mam wadę to proszę mi powiedzieć w jaki sposób mógłbym ją wyleczyć. Czy aparatem, czy operacyjnie, czy udać się do chirurga plastycznego, bo są różne wypełniacze aby uformować podbórdek wstrzykuje się 1mililitr czy tam 2 i jest ok a póżniej bym założył aparat bym dobrze wyglądał i bym się leczył jednocześnie <- Czy takie rozwiązanie wchodzi w grę?
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez marcoback1; 24.05.2010, 15:38.

  • #3
    zdjecia

    zdjecia kolejne )))))
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #4
      Super zdjęcia ;-) Podbródek jest w porządku, Ale jeśli chodzi o Twój problem to moim zdaniem powinieneś nosić aparat na górze, Twój model diagnostyczny (to białe w gipsie) jest bardzo podobny do mojego tzn jeśli chodzi o górę, bo dół masz w porządku, ale dwójki masz schowane pod jedynkami tak jak ja. Wysunięte masz te zęby z przodu. Jak tak bardzo nie mam, ale nosze aparat na dole i górze. Jeśli tylko masz kasę i cie na to stać to załóż sobie aparat. Idź do ortodonty. Aha tak mi się wydaję że te Twoje ósemki które Ci wyrosły na górze zepsuły ci jedynki i nie wiem czy trzeba będzie, ale będziesz musiał je usunąć.

      Komentarz


      • #5
        i żaś to samo.. podbródek wcale nie jest do końca w porządku, jest cofnięty w stosunku do tzw "pola biometrycznego". Jeśli chodzi o zęby przednie górne to są wychylone, jak w przodozgryzie rzekomym, spowodowanym większym wzrostem doprzednim szczęki niż żuchwy. Bardzo możliwe że te 8 górne trzeba będzie do tego leczenia usunąć. Odnośnie samego zgryzu nie widze nic złego. Przydało by się zdjęcie jak się uśmiechasz, w realu, z boku i od przodu oraz wyjmij rejestrator zwarciowy (ten wosk ;p) i zrób zdjęcie złączonych dwóch modelów. idź do jakiegoś DOBREGO ortodonty.

        Komentarz

        Pracuję...
        X