Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ropniaki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ropniaki

    mam następujący problem: nad 2 zębami zrobiły mi się ropniaki. napuchła mi bardzo górna warga więc odrazu skierowałam sie do dentysty. ten przepisał mi 2 antybiotyki. rozpoczęła się już 3 doba jak je przyjmuje, ale opuchlizna nie zeszłą, mało tego, oprócz wargi spuchła mi cala twarz... nic mnie nie boli, nie mam gorączki, ale twarz jak balon mnie niepokoi wizytę u dentystki mam w poniedziałek i nie wiem czy poczekać na nią czy już jechać na pogotowie??? dodam, ze jestem w UK, a tu jak wiadomo służba zdrowia kuleje co jeszcze bardziej mnie przeraza ps.czekaja mnie 2 kanałówki...extra

  • #2
    Witaj,
    antybiotyk zabija bakterie, niestety ropę trzeba jakoś usunąć i potrzebne będzie nacięcie ropniaków.
    Jak masz bóle zębów w tym nocne lub bez wyraźnej przyczyny to konieczna niestety będzie kanałówka. Lepsze to niż utrata zęba.

    PS.
    jak wrócisz od stomatologa to napisz co poradził i jak z kanałówkami poszło

    Komentarz


    • #3
      Nowa jestem

      No to się przestraszyłam nie na żarty. Od kilku dni bolą mnie zęby.. Głównie dolna szczęka z przodu, ale potem promieniuje to też na tył. Górna tez pobolewa.
      Najpierw bolało tylko wieczorem, potem ból zaczal się pojawiać też rano po przebudzeniu i jest coraz silniejszy. Dzisiaj zęby bolą bolą mnie już cały czas. Nie mam zadnej opuchlizny. Często cierpię na nadwrażliwośc w zasadzie na wszystko (teraz też), mam bardoz złabe zęby, prawie wszystkie polepione, popekane szkliwo.
      Czasem bolą mnei zęby po kilka dni, ale najczęsciej trzonowe, ale ja wtedy podejrzewam zatoki (po porządnym wygrzaniu szczęk bóle przechodzily).
      O ile się orientuję, to zatok nie ma z przodu (głównie jedynki i dwójki bola, ale trudno wskazac jednoznacznie, który ząb najbardziej).
      Pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedź, może jakiś domowy sposób (jestem uczulona na częśc leków przeicwbólowych). Jest sobota, a dentysta dopiero w poniedizałek...

      Anka
      Ostatnio edytowany przez Favor; 21.03.2009, 13:28. Powód: Brakowalo częsci zdania.

      Komentarz


      • #4
        Witaj,
        W pierwszej kolejności powinnaś zrobić zdjęcie RTG, najlepiej pantomogramiczne (czyli panoramiczne). Pokaże ono stan łuków zębowych górnego i dolnego, razem z korzeniami i częścią zatok. W żuchwie nie ma zatoki, nie wykluczone więc że masz zmiany przy korzeniach. Zmiany okołowierzchołkowe są stosunkowo częste, mogą następować w wyniku urazów, bodźców termicznych, chemicznych itp. Możliwe też że potrzebne będzie leczenie kanałowe, w takim wypadku stomatolog zadecyduje o konieczności leczenia po zbadaniu żywotności zębów i zrobieniu zdjęć kolejnych zębów.
        Najlepiej zgłosić się do stomatologa z gotowym zdjęciem panoramicznym.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez giznew Zobacz posta
          Witaj,
          W pierwszej kolejności powinnaś zrobić zdjęcie RTG, najlepiej pantomogramiczne (czyli panoramiczne). Pokaże ono stan łuków zębowych górnego i dolnego, razem z korzeniami i częścią zatok. W żuchwie nie ma zatoki, nie wykluczone więc że masz zmiany przy korzeniach. Zmiany okołowierzchołkowe są stosunkowo częste, mogą następować w wyniku urazów, bodźców termicznych, chemicznych itp. Możliwe też że potrzebne będzie leczenie kanałowe, w takim wypadku stomatolog zadecyduje o konieczności leczenia po zbadaniu żywotności zębów i zrobieniu zdjęć kolejnych zębów.
          Najlepiej zgłosić się do stomatologa z gotowym zdjęciem panoramicznym.
          Dzięki za odpowiedź.
          Tak sobie własnie pomyślałam, tylko nie wiem, czy można zrobić od razu zdjęcia wszystkich zębów...
          Jak się wczuwam w siebie, to się okazuje, że bolą mnie też naprzemiennie inne zęby wzdłuz i wszerz i wyrywkowo też
          Lepiej dmuchac na zimne, chciaż muszę przyznać, ze jestem typem hipochondryka, a to samo mówi za siebie.
          Miewam też bóle serca nie do wytrzymania i nie do wykrycia (wg badań jest ok). Oby z zębami okazało się to samo.

          Komentarz


          • #6
            Powodzenia, napisz co się okazało po wizycie u dentysty

            Komentarz


            • #7
              No więc zapisałam się dpiero na czwartek na RTG i od razu na wizytę.
              Póki co trwam w oczekiwaniu i łykam Pyralgin.
              Będzie co będzie. Przygotowuję się psychicznie do wyrwania pierwszego zęba stałego (mam wszystkie ósemki do usunięcia, więc pora najwyższa wziąć się do roboty) tak przy okazji.

              Komentarz


              • #8
                A mam jeszcze pytanie z innej beczki. Coraz częsciej widzi się osoby dorosłe z aparatami na zębach. Moje dolne zęby wyrosły sobie, każdy jak chciał, nie widać tego bardzo, ale mnie osobiście bardoz to irytuje. Górne są w miarę znośne. Czy słabe zęby (popękane szkliwo, nadwrażliwośc i to co się kazaże po badaniach) mogą być przeciwskazaniami do założenia aparatu? Dodam, ze mam juz 30 lat, więc chodzi tu bardziej o moje samopoczucie.
                Pozdrawiam FaVor

                Komentarz


                • #9
                  Dla poprawy samopoczucia oczywiście można założyć aparat. O zakładaniu aparatu decyduje pacjent - ortodonta nie zmusi nikogo do jego noszenia. Leczeniu ortodontycznemu może podlegać nawet pojedyńczy ząb. Należy przemyśleć sprawę ile leczenie potrwa, obliczyć koszta i czy jest się na to gotowym. Aparat stały utrudnia, jedzenie, wymaga wzorowej higieny (występuje wtedy większa podatność na próchnicę), w początkowej fazie może być bolesne, ranić policzki itp.

                  Komentarz


                  • #10
                    po wizycie...

                    Witam.
                    Chyba coś nie puścilo mi ostatniego posta, wiec piszę jeszcze raz.
                    Po zrobieniu zdjęcia wsyzstkich zębów ukazało się wiele innych niespodzianek, np., że do natychmiastowego usuniecia jest jedna z ósemek , ale w okolicy bolącego zęba nie było wyraźnych zmian.
                    Dzień wcześniej przestal mnie juz ten ząb boleć (myślałam, że ze strachu). Na moją wyraźną sugestię pani dentystka sprawdziła mi tego zęba dokładnie, kazała zrobić jeszcze zdjęcie punktowe, które też nic nie wykazało (zdjęć nie mam ponieżaż zostały na komputerze u technika do wglądu dentystki).
                    Pani poradziła sie koleżanki i obie nic nie znalazły.
                    Sprawdziła więc wrażliwośc zęba... był juz martwy i nieczuły .
                    Mimo wszystko jednak rozwierciła zęba, bez znieczulenia .
                    Na samym dnie cośtam się zaczynało robić, bo bolało trochę, ale ogólnie nic nie czułam.
                    Druga wizytę pani wyznaczyła mi na za 12 dni i założyla opatrunek.
                    Nie mogę się doczekać, kiedy będę miala juz skończonego tego zęba.
                    Zdjęcie panoramiczne polecam wszystkim, Kosztowalo 50zł (jeśli z wydrukiem 60). Można sie sporo dowiedzieć o swoim uzębieniu.
                    Okazało się, ze poprzednio chodzilam jednak do partacza (mimo złych opinii trzymalam sie tamtej dentystki). Będzie trochę łatania i szorowania, ale nie będę brać antybiotyków "na wszelki wypadek", ani nie bedę zbywana przy próbie usunięcia kamienia, czy zęba.
                    I żadnych zatok nie mam! Prawdopodobnie bolały mnie pokłady kamienia pod dziąsłami.
                    Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.

                    Komentarz


                    • #11
                      Znowu problem

                      Witam.
                      W czwartek miałam rozwierczonego i czyszczonego zęba kanałowo.
                      Pani dentystka założyła opatrunek...
                      No ale opatrunek trochę mi się wykruszył, potem jeszcze trochę....
                      Nie ma dziury, jest wklęsnięcie i przeszkadzaja mi szorstkie brzegi zęba.
                      Czy nic sie nei stanie, jak mi ten opatrunek wypadnie bardizej?
                      Wizytę mam dopiero za tydzień we wtorek (czyli 12 dni po założeniu opatrunku). Nie wiem, czy plomba dotrwa to tego czasu.
                      Pozdrawiam Favor

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X