Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poprawa estetyki uśmiechu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poprawa estetyki uśmiechu

    Witam serdecznie,

    borykam się z niesamowitym dla mnie problemem. Chodzi o wygląd moich ząbków. Próbowałem je zaakceptować na wszelkie sposoby, ale niestety nie da rady i wiem ze coś musze z nimi zrobić, dlatego chciałbym zapytać o poradę specjalistów, bo to serio mnie przytłacza i odbiera chęci do życia. Być może problem jest tylko "w głowie", bo znam ludzi nawet bez przednich zębów, którzy czerpią z życia garściami, no ale ja nie potrafie.

    Leczenie ortodontyczne niestety odpada z powodu jego kosztów - poważnie o tym myślałem, ale jak odwiedziłem dentyste i dowiedziałem się ile zębów mam do leczenia, w tym do wyrwania 4 ósemki chirurgicznie muszę ten pomysł puścic w zapomnienie i chciałbym zapytać czy widzicie jakąś alternatywe o ile taka w tym przypadku istnieje.

    Zgryz mam w miarę ok, ale ząbki są krzywe, lecz najbardziej co mi przeszkadza i kuje w oczy to wyróżniające się swoją wielkością jedynki i chyba tylko na tym chciałbym się skupić. Czy istnieje możliwość skrócenia/podpiłowania jedynek? W załączniku zamieszczam fotki. Zależałoby mi na skróceniu ich do mniej więcej miejsca ukruszonej jednej z jedynek. Może nie ma z moimi zębami jakiejś max tragedii ale COŚ musze zmienić, bo nie widzę innego wyjścia

    Bardzo proszę o jakąkolwiek porade biorąc pod uwage dość ograniczony budżet. Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedż.
    Załączone pliki

  • #2
    re

    Hmm, a licówki? Nie jestem lekarzem, więc nie odpowiem Ci merytorycznie, ale wiem, że niektórzy równają sobie zęby w ten sposób. No i pewnie aparat by pomógł. Ja mam tak jak TY, ale 3 x bardziej + wysunięta górna szczęka, a raczej dolna za krótka. Zdecydowałam się jednak na leczenie, aby je chociaż wyprostować. Powinnam chyba mieć operację, ale się raczej nie zdecyduję. A leczenie ortodontyczne można robić na raty, może to jakaś opcja? Na pewno w klinice, gdzie ja mam zamiar się leczyć - Rock Your Smile w Warszawie - jest taka możliwość.

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za odpowiedź ; )) Jeśli chodzi o licówki, to kilka lat temu byłem u dentysty z myślą o nich i powiedziano mi, że bez sensu piłować tyle zdrowych zębów i polecono mi aparat. Ogólnie można powiedzieć, że już ten problem "mam z głowy", bo jestem praktycznie na finishu walki ze sobą o samoakceptacje i wygrywam ją Zdaje sobie sprawe, ze moje ząbki nie wyglądają najlepiej, szczególnie przy takim zbliżeniu jak na fotkach i moge co najwyżej pomarzyć o reklamowaniu Colgate(: D), ale problem tkwi w perfekcjonizmie, który nie pozwalał mi na taki uśmiech,a borykam sie z nim nie tylko w sprawie zębów. O dziwo mimo takiego uzębienia zdałem sobie sprawę, że nadrabiam całą resztą(ale ze mnie skromniś), bo jednak podobam się płci przeciwnej(a to było główną motywacja, by coś z nimi zrobić) i to żadna przeszkoda, a tylko chore przekonania w głowie sprawiały, że nie moglem tego dostrzec i sam siebie krzywdziłem niefajnymi myślami. Choć nie ukrywam, gdy zakładałem ten temat byłem w apogeum zdołowania z tego powodu i właściwie stąd ten temat. Co ciekawe dodam, że niedawno poznałem dziewczyne z własnie podobną wadą do tej mojej, a nawet gorszą i w połaczeniu z jej urodą niczego jej nie ubywa w moim mniemaniu,a jest to nawet słodkie może mój post doda co niektórym otuchy i pamiętajcie by się nie katować jakimiś czarnymi myślami, bo pożytku w tym żadnego, a same minusy.

      Jeśli zdecydowałaś się na leczenie no to super! Życzę Ci jak najszybszego procesu leczenia, no i oczywiście ślicznego uśmiechu! Mam nadzieje, że operacja po wyprostowaniu już nie będzie potrzebna)

      Komentarz


      • #4
        W Twoim przypadku mogą pomóc, tak jak wspomnieli przedmówcy - licówki bądź korony porcelanowe lub aparat ortodontyczny.

        Komentarz


        • #5
          Jeśli polecono Ci aparat, to może faktycznie zdecydujesz się na ortodontę specjalizującego się w stomatologii estetycznej? Coś w tym rodzaju:

          Komentarz

          Pracuję...
          X