Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba w czasi gryzienia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba w czasi gryzienia

    Witam mam taki problem.

    3dni temu byłem u dentysty bo miałem jeden chory ząb , pobolewał gdy gryzłem ( duża próchnica) . u dentysty wziąłem znieczulenie i przez 15 min wyczyścił mi całego zęba ( mówił ze 3/4 zęba xdd ) dzisiaj mijają 3 dni a ja w czasie gryzienia czuje ból w tym zębie , nawet nie jestem pewien czy nie większy niż przedtem, co może być przyczyna ?? czy może tak głebokie wiercenie mogło spodowodać taki bol i musi minac pare dni zanim przestanie czy cos ??

    czekam na odpowiedz
    pozdrawiam

  • #2
    Jeżeli była tam taka duża próchnica jak Pan opisuje to ten ząb przeszedł bardzo dużo proszę mi zaufać i on może być "obolały". A czy ząb boli samoistnie czy też tylko na nadgryzanie? Jeśli tylko na nadgryzanie może plomba jest za wysoko. Ale jeśli ból nie ustąpi radziłabym zrobić sobie zdjęcie RTG tego zęba, bo może są jakieś zmiany przy wierzchołku korzenia. Najlepiej skonsultować to z lekarzem stomatologiem. Pozdrawiam. OLA

    Komentarz


    • #3
      tak normalnie to mnie nie boli , ale jak próbowałem jeść np chleb to miękki środek z szynka nie bolało mnie jak gryzłem tym zębem , dopiero jak twarda skórkę kromki chleba gryzylem to czułem ból w zębie

      Komentarz


      • #4
        Lepiej iść do dentysty, albo jest za wysoko plomba, albo jednak jakieś zmainy przy wierzchołku korzenia. Lekarz albo spiłuje plombę, albo zaleci zrobienie sobie zdjęcia RTG. Pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          A mam pytanie , czy zbyt wysoka plomba naprawdę może powodować taki ból przy gryzieniu ?? Czy gdy jest za wysoka to ból powinien być minimalny czy może być ten mocny ?

          Komentarz


          • #6
            Oczywiście że może być, ponieważ zbyt wysoka plomba powoduje ze źle się nam gryzie chociaż nawet możemy o tym nie wiedzieć, naciskamy w ten sposób na miazgę zęba. to jest diagnoza jedna z najłagodniejszych mogę się też mylić i ból powodują te zmiany okołowierzchołkowe. Pozdr.

            Komentarz


            • #7
              A czy nawet gdyby to nie była zbyt wysoka plomba ( chociaż mam nadzieje ze tak jest ) to w tych gorszych scenariuszach gdy wezmę znieczulenie nie będę nic czuł ?

              Komentarz


              • #8
                Przy zamianach okołowierzchołkowych lekarz zaleci antybiotyk, i możliwe jest że będzie chciał leczyć ząb kanałowo, przy znieczuleniu nic nie boli!! A do spiłowania plomby nie trzeba znieczulenia, ponieważ to nic nie boli, bo lekarz po plombie będzie wiercił a nie po zębie. Więc koniec tematu i do lekarza!! he he.

                Komentarz


                • #9
                  Ale właśnie jeśli jest bardzo silny ból przy nadgryzaniu to może być to zapalenie miazgi!! Czyli do leczenia kanałowego... Ale miejmy nadzieje że będzie to wysoka plomba. Daj znać co lekarz powiedział..

                  Komentarz


                  • #10
                    witam ja mam podobny problem latam do dentysty ale nikt mi nie chce pomóc , mianowicie od leczenia dwóch zębów minął miesiąc , nadal bolą przy nadgryzaniu byłam u lekarza nie raz zrobiłam zdjęcie calej szczęki i nic , przeniosłam się do innego i ta pani mi to samo powiedziała że tam wszystko jest wypełnione niema żadnych zmian a ubytek był jeszcze daleko od kanałów, ale zab nadal boli jak gryzę już powoli tracę nadzieję ze to się zmieni kiedykolwiek pomóżcie

                    Komentarz


                    • #11
                      Czasem takie bóle sa wywołane słabym połączeniem plomby z zębem. Czasami może zostać zablokowany pęcherzyk powietrza. Trzeba usunąć wypełnienie i założyć ponownie.

                      Komentarz


                      • #12
                        ból zębów

                        Witam, chciałabym się poradzić kogoś , kilka dni temu poszłam do dentysty bo zaczęły mnie boleć zęby z jednej strony, byłam pewna że to od 8 która towarzyszy już mi kilka dobrych lat i jest dość schowana przez co ciężko się ją szczotkuje i zaczęła się psuć. Pani dentystka stwierdziła że jednak to raczej nie od tego mnie boli, bo stanu zapalenia nie ma a dziurka jeszcze nie powinna boleć, ale ból przecież gdzieś był... pani postukała mnie po zębach i pytała czy któryś boli, w sumie 6 na dole przy stukaniu mnie pobolewała, więc pani doktor stwierdziła że to będzie kanałowo leczone, miałam tam starą czarną jeszcze z podstawówki plombę. Założono mi lekarstwo dwa dni temu a moja szczęka oszalała, boli mnie cała!! Nie mogę nic gryźć tylnymi zębami po obu stronach, ból jest okropnie męczący. I teraz zastanawiam się w czym jest rzecz? dlaczego boli mnie po obu stronach i czemu nie mogę nic gryźć nawet delikatnych rzeczy? miałam już leczone zęby kanałowo i nigdy nie miałam czegoś takiego, proszę o pmoc

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X