Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak szóstki.Co robić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak szóstki.Co robić?

    Witam wszystkich serdecznie.Mam pewien problem.Otóż w czerwcu usunięto mi górną szóstkę,której podobno nie dało się uratować (najpierw ząb był leczony kanałowo,po kilku latach pękł i stworzył nielada problem kilku dentystom).
    Mam 17 lat i brak zęba stął się moim kompleksem.Prawie się nie uśmiecham,bo czuję dyskomfort psychiczny Wszyscy mają zęby w komplecie,a ja nie.I beznadziejnie się z tym czuję.
    Nie wyrosły mi jeszcze ósemki,więc jest sznasa,że jedna z nich "pchnie" siódemkę.Tylko nie wiem ile będę na to czekać
    Dentysta powiedział mi,że mam za ładne zęby,by wstawiać most.Ewentualne rozwiązanie to implant.Aczkolwiek słyszałam,że jest tylko na 10 lat.
    Może aparat ortodontyczny byłby lepszym rozwiązaniem?
    Czy ktoś z Was jest lub był w podobnej sytuacj?
    Proszę,pomóżcie,bo nie wiem,co robić

  • #2
    Kto Ci powiedział że w wieku 17 lat ma się wszystkie zęby. Wiesz mi, bardzo dużo młodych ludzi ma problemy zębami i to przednimi. W Twoim przypadku to 6, której brak nawet jak sie uśmiechasz jest niewidoczny. Więc głowa do góry . Jestes młoda. Sznsa ze pojawi sie 8 i popchnie ci zęby jest duża. Na most sie nie decyduj. Jestes za młoda by szlifować sąsiednie zęby. Implant to ostateczne rozwiazanie. To nie prawda że wystarczy na 10 lat. Są przypadki udokumentowane że ludzie mają je ponad 30 lat. A chyba najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie jest wizyta u ortodonty. Sama tez otym pomyślałaś. Życzę Ci powodzenia

    Komentarz


    • #3
      Póki co musisz nosić jakąś protezę, ale gdy skończysz 18 lat, najlepiej pójść do dentysty i zrobić badania, czy możesz mieć wszczepione implanty zębów. Implanty są najbardziej skuteczną formą .

      Komentarz


      • #4
        Ja też jestem za implantami, są najbardziej komfortowe no i do złudzenia przypominają normalne zęby Jeżeli ktoś szukałby namiarów na fachowca od wstawiania implantów, to polecam dr Marka Rybickiego z kliniki Dental-Design. Wstawiał mi dwa implanty, wszystko odbyło się bezboleśnie i bez powikłań. Implanty przyjęły się bez problemu, a odbudowy protetyczne zostały wykonane na piątkę.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Polizof Zobacz posta
          Ja też jestem za implantami, są najbardziej komfortowe no i do złudzenia przypominają normalne zęby Jeżeli ktoś szukałby namiarów na fachowca od wstawiania implantów, to polecam dr Marka Rybickiego z kliniki Dental-Design. Wstawiał mi dwa implanty, wszystko odbyło się bezboleśnie i bez powikłań. Implanty przyjęły się bez problemu, a odbudowy protetyczne zostały wykonane na piątkę.

          Ja też wstawiałam sobie implant u Pana Marka i to prawdziwy fachowiec! Teraz przyjmuje też w Warszawie, na Ursynowie, w nowej filii Dental-Design Jaworska.

          Komentarz

          Pracuję...
          X