Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dwójką

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z dwójką

    Witam!
    Kilka lat temu miałem leczoną górną dwójkę, plomba w dwóch miejscach (znaczna część zęba). Początkowo ząb był wrażliwy na ciepło i zimno (to jest chyba normalne?) nie bolał ale "inaczej odczuwałem" go od pozostałych - zapewne z racji tego że w dużej części to wypełnienie a nie ząb. Od pewnego czasu (miesiąc) te dolegliwości się nasiliły z tym że boli mnie tylko czasem, dosyć rzadko nawet (da się wytrzymać) ponad to w wypełnieniu zrobił sie ubytek więc udałem sie do dentystki szkolnej która stwierdziła że wszystko jest w porządku z dwójką postukała, powiedziala ze jesli to byłaby zgorzel, to powinienem odczuwać mocny ból, a ubytek w wypełnieniu to można wymienić. Powiedziała że powinienem wyleczyć jedynkę obok bo lekka próchnica. Wybrałem się do dentystki prywatnie dzisiaj i stwierdziła to samo (nie stukała). Powiedziała że ząb jest uciskany przez inne do środka (mam wadę zgryzu) stąd ten ból i jeśli się nie udam do ortodonty to schowa się do środka (między 1 a 3). Zdecydowałem się na wyleczenie jedynki. Po powrocie odczuwam nadal ból (nie jestem pewien czy 1 czy 2) Czy przy następnej wizycie wymieniając wypełnienie będę miał pewność czy z dwójką jest wszystko w porządku? (Jedno z dwóch wypełnień) Wiem że to skomplikowane ; q
    Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pracuję...
X