Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba, leczenie kanałowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba, leczenie kanałowe

    Hej. Od paru dni mam straszny problem.
    w górnej szostce miałam plombe tymczasową,moj dentysta robil wszystko by uniknąć leczenia kanałowego. Od jakiegoś czasu czułam, że zab jest jakiś dziwny, inny od całej reszty, cos w nim pulsowalo, przy np bieganiu pojawiał się dziwny ból, tak samo gdy najezdzalam rowerem na jakas dziure. Ostatnio gdy schylilam glowe w dół poczulam kłucie. Ząb po dwoch dniach zaczął strasznie boleć. Na wizycie (jestem teraz w uk) dr powiedziala ze jej zdaniem nic mi nie jest, plomba jest zalozona dobrze a mi jak na złość na wizytę chwilowo przeszło, w domu rozpetalo sie piekło, w nocy bolało tak że zwiajlm sie z bolu, bol promieniowal od 4 do 7 doszedl ból glowy, nie pomagały zadne leki, kolejna wizyta w gbinecie. Zrobili mi zdjecie,na ktorym wyszlo ze zab zaczyna umierać. Pani dr zrobiła mi pierwszy etap leczenia kanalowego. Zaś jak wróciłam do domu i znieczulenie puściło ból znów był ogromny, nie do zniesienia. Chłopak zawiózł mnie do szpitala ale kazali brac cocodemol i odeslali do domu. Po tabletkach jest lepiej. Nadal czuje miedzy 5 a 6 dziwny ucisk, tak samo miedzy 6 a 7, do tego dochodZi dZiwne uczucie jakby mi cos tam chodzilo. Gdy dotykam jezykiem dziąsło od zewnatrz i pomiedzy zebami tez czuje ból, przy naciskaniu na ząb różniez. Dentysta nie spilowal mi plomby bo powiedział ze ona sie wchłonie sama a ja nie moge zagryzc nic bo tak strasznie to boli. Czy to normalne? Pozdrawiam

  • #2
    Mnie tak ostatnio bolał ząb że musiałem bardzo szybko pójść do jakiegoś lekarza. Na szczęście szybko mnie dentysta przyjął.

    __________________________________________________ _________________________________________________

    Komentarz


    • #3
      czescccccc

      Komentarz


      • #4

        Miałam podobnie. Nie, to nie jest normalne. To zwyczajnie zły dentysta i tyle. Ból może być spowodowany 2 rzeczami: niewłaściwym leczeniem lub odkryciem szyjki zęba. Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, pomóc może preparat uszczelniający - powietrze nie dochodzi do nerwu i nie ma bólu. Jeśli problem jest poważniejszy to może zaboleć zarówno Ciebie jak i Twój portfel - leczenie trzeba będzie przeprowadzić jeszcze raz. Pozdrawiam i powodzenia

        Komentarz


        • #5
          @
          Też miałam takie objawy ale z 2ką, mam leczony kanałowo, okazało się, że był stan zapalny i ropa. Już miałam 3 wizyty i wciąż go czyści i wkłada antybiotyk. Nadal czuję go inaczej ni reszta zębów. Tak to normalne, mi leczy go już dwa miesiące, gdyy to nie była 2ka to bym go wyrwała. Też ból promieniował na wszystkie przednie zęby. Wytrwałości, usunąć można zawsze ale lepiej mieć swój ząb.

          Komentarz


          • #6
            Leczenie kanałowe potrafi przysporzyć sporo przygód. Tu nie ma co kombinować i oszczędzać - trzeba postawić na sprawdzonych dentystów którzy zajmą się waszymi zębami. Ja jak na razie sobie bardzo chwalę dentystę w gabinecie Co prawdą takich zabiegów jeszcze nie miałam, ale jestem pewna że też sobie świetnie poradzi z takimi problemami.

            Komentarz


            • #7
              no to prawda z leczeniem kanalowym naprawde nie ma co sie wybierac byle gdzie, czasem moze byc dobry dentysta który plombe zrobi bez zastrzezen ale juz z takim powazniejszym zabiegiem sobie nie poradzi i tyle. Ja w Krakowie moge polecic pana Macieja Lepszeg naprawde swietny specjalista od kanalowego robilem u niego dwa razy i wyslalem dwie znajome osoby, kazdy zadowolony i poleca, pan Maciek przyjmuje w Scandinavian Clinic na Szczepanskim

              Komentarz

              Pracuję...
              X