Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ból po wymianie blomby - zdjęcie rtg ok

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ból po wymianie blomby - zdjęcie rtg ok

    Mam pytanie odnośnie sytuacji z moim zębem, otórz
    W poniedziałek maiłem wymienianą plombę w dwójce.
    Jak zeszło znieczulenie ząba cały czas bolał (czesto maiłem uczucie pulsowania).
    W środę wieczorem byłem u swojego dentysty - zrobił rtg - wnika z niego że kanał jest nienaruszony, natomiast pomiedzy kanałem a ubytkiem ścianka ma ok 0,5mm.
    Założył mi operatunek (telen cynku) i kazał czekać - jak bedzie bardzo bolało to mam sie z nim kontakować w sprawie leczenia kanału.
    Pytanie czy to tak powinno być - kanał na rtg jest zamkniety i jest ok - czy powinienem przetrzymac okres z bólem (co 1,5h biorę tabletkę), czy jedynie leczenie kanałowe mnie może wyleczyć??

  • #2
    Myślę, że jeśli ból nie mija, to koniecznie trzeba iść do lekarza i jeśli się nie da inaczej, to leczyć kanałowo. Wiadomo, że wszyscy tak bardzo obawiają się kanłówki, ale czasem nie ma innego wyjścia, jeśli chce mieć się doleczone zęby i co najważniejsze pozbyć się bólu. Chyba lepszy ból parę razy podczas wizyty niż non stop.....

    Komentarz


    • #3
      Lepiej niech wyleczy Ci ten ząb kanałowo. Nie ma sensu brać tylu tabletek bo to nie zdrowe. Takie działania doraźne są szkodliwe dla organizmu, więc zalecam kanałówkę. Powodzenia

      Komentarz


      • #4
        Julia5 nie jesteś lekarzem, więc nie możesz niczego zalecić ani zabronić . Możesz co najwyższej doradzić, może czepiam się słówek, ale „zalecenia” kojarzy mi się z lekarzem i tylko oni powinni mieć takie prawo, bo się znają na rzeczy. I lepiej skonsultować się ze specjalista anie saemmu podejmować decyzję.

        Komentarz

        Pracuję...
        X