Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zęby bolą przy gryzieniu... po obudzeniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zęby bolą przy gryzieniu... po obudzeniu

    Witam, zarejestrowałam się na forum bo mam dziwny problem. Jak w tytule, zęby bolą mnie podczas gryzienia przez jakiś czas od pobudki, np. poczułam to dziś po popołudniowej drzemce, kiedy sięgnęłam po kilka ziaren słonecznika. Taki ból ustępuje w przeciągu ok. pół godziny i potem już jest normalnie. Bolą zęby w górnej szczęce, zarówno po lewej jak i po prawej, choć po prawej jakby mocniej.
    Dodam, że oprócz tego od jakiegoś czasu mam zęby nadwrażliwe na ciepło i zimno, kwaśne nie robi na nich wrażenia. U dentysty byłam kilka miesięcy temu, teoretycznie wszystko mam wyleczone, jednak uważam że mam podniesione dziąsła i stąd nadwrażliwość...

  • #2
    Na pewno coś jest na rzeczy z nadwrażliwością zębów, skoro sama obserwujesz takie objawy. Moim zdaniem nie ma innej rady, jak wybrać się do dentysty, powiedzieć mu co i jak, niech zdiagnozuje, oceni, czy da się coś z tym zrobić. Może będzie konieczna zmiana pasty, a może coś innego....W każdym bądź razie umów się na wizytę.

    Komentarz


    • #3
      Jeśli jest to nadwrażliwość zębów to na początku zmień pastę. Mi polecił pastę do wrażliwych zębów i już jest lepiej.

      Komentarz


      • #4
        Dziękuję za odpowiedzi
        Ten ból nie pojawia się regularnie (ostatnio w ogóle), więc może to kwestia ułożenia podczas snu, może jakoś zaciskam szczękę...
        Co do zmiany pasty, to próbowałam dwóch rodzajów Sensodyne, jedna trochę pomogła a druga wcale. Mam stracha przed nowymi pastami, bo większość tych, które kiedyś używałam z powodzeniem (zwłaszcza te reklamowane w tv) powoduje podrażnienie śluzówki jamy ustnej, co objawia się jej "łuszczeniem" - po umyciu po wewnętrznej stronie policzków pojawiają się miękkie, jakby śluzowate białe pasma naskórka. Pod nimi jest normalny, zdrowy naskórek. Obecnie od dłuższego czasu z powodzeniem myję zęby Colodentem, który nie podrażnia. Pewnie kwestia składu.
        Wiem, że przez internet nikt nie pomoże, miałam jedynie nadzieję, że ktoś ma taki sam dziwny problem jak ja. Do dentysty i tak muszę się udać, choćby z tą nadwrażliwością. Dzięki!

        Komentarz


        • #5
          Co do wyboru pasty, to także dentysta może doradzić jaką, która nie będzie podrażniała, a pomoże przy leczeniu nadwrażliwych zębów. Jest na rynku, a zwłaszcza w aptekach sporo past, które nie są reklamowane, a działają naprawdę dobrze, zwłaszcza w przypadku osób nadwrażliwych. Mało tego, żeby po nich dobrze wyglądają i są zdrowsze, mają mocniejsze szliwo.

          Komentarz

          Pracuję...
          X