Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kilka problemów - chyba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kilka problemów - chyba

    Otóż mam kilka problemów z zębami.
    1. Ruszające/cofające się dziąsła.
    Szczotkowałem je metodą 'zamiatania' (naciąganie dziąsła na ząb) i może delikatnie zwolniłem ten proces. Jest jakaś skuteczna metoda na cofające się dziąsła? I może to wina kamienia nazębnego?
    2. Drgające zęby.
    Otóż drgają mi na przemian jedynki i dwójki w górnej szczęce (najczęściej to jedynki). O dziwo, nie jest to jakoś uwarunkowane - często ruszają się jak piję... mleko. Może potrzebna jest mineralizacja? Ruszają się czasami ni z gruszki, ni z pietruszki, a czasami od picia i jedzenia czegoś. Już sam nie wiem co poradzić.
    3. Nadwrażliwe zęby.
    Moje zęby delikatnie bolą od czasu do czasu. Zdarza się, że ból następuje nagle - nawet nie muszę nic jeść lub pić. Możliwe, że to efekt cofających sie dziąseł, ale da się jakoś to załagodzić? Myję zęby miękką szczoteczką, na przemian pastą Sensodyne i Elmex (pomarańczową) - spokojnie, nie za jednym razem. Przykładowo wieczorem Elmex, rano Sensodyne. Efekt jest mizerny, Ibuprom Max nie uśmierza bólu.
    4. Dziwny śluz/frędzle.
    Na dziąsłach czasami pojawiają mi się dziwne frędzle lub śluz. Zupełnie jakby schodziła mi skóra - nie są to płaty, są to takie nitki.

    Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na pytania, które tutaj zadałem, więc przepraszam z góry. Co do wieku i problemów - mam szesnaście lat, dolną lewą szóstkę obecnie leczoną kanałowo (na zmianę opatrunku idę dopiero 25 sierpnia).
Pracuję...
X