Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Strasznie koszty lecznia.Prosze o opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Strasznie koszty lecznia.Prosze o opinie

    Witam

    17 lat temu wybiłem sobie górną lewą jedynke,ząb został wstawiony ponownie do szczęki po czym po jakimś czasie obumarł.Poszedłem wtedy do dentysty ponieważ strasznie mnie bolało i miałem obrzęk.dentystka rozwierciła mi zeba w celu usunięcia ropy,po jakims tygodniu zakleiła go i bij zabij nie wiem dlaczego na tym zakonczyło sie moje lecznie tego zęba.I tak chodziłem sobie z tym zebem kilka lat,on w miedzyczasie bolał mnie na górze pod szczeką przy dotyku i sobie czerniał lekko.teraz juz wiem ze to próchnica.
    tydzień temu ugryzłem bułke i ząbek sie złamał w połowie przy dziąśle.dentystka polecił mi zrobienie miniprotezki za którą zapłaciłem bagatela 400 zeta ( czy ktoś wie ile takie coś kosztuje u innych dentystów ) która jest niewygodna,spada (czy można takie coś jakimś klejem podklejać ? ) i w ogóle mało komfortowa.Ale nic tam.reszta jest najlepsza...za zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu tego zeba miałbym zapłacić 2500 zł (bo jest tam podobno jakaś przetoka i doszło do resorbcji kości-cokolwiek to znaczy) w międzyczasie zdjęcia,porady, konsultacie - około 500 zł i najlepsze - odbudowa zęba propozycje:
    1: implant -około 5000
    2:most na włóknie szklanym około 3600 (1200 za punkt )
    3:wkład na koronie ale podobno już nie do zrobienia ponieważ nie ma do czego wkładu wkręcic.

    Wiec tak to wygląda...jestem załamany kosztami...jeden ząb a wartość auta wychodzi...do tego dentysta namawia mnie jeszcze na aparat bo mam podobno 3 wady zryzu i za pare lat moge miec z tym problem...
    Bardzo prosze o opinie na ten temat.zDodam tylko że akcja tego horroru dzieje sie we wrocławiu.

    pozdrawiam serdecznie

  • #2
    Zęby to towar luksusowy, (nie objęty jeszcze akcyzą) dlatego warto dbać.
    No to tylko moge powiedziec że to takie srednie ceny. Leczenie trochę trwa wiec i koszty rozłożone są w czasie.

    Komentarz


    • #3
      Implant 5000 zł, czysta kpina! Co to za dentysta, weź poszukaj kogoś innego...
      Robiłam implant u i w porównaniu z Twoją wyceną to u mnie było mega tanio. Dojechałbyś do Wejherowa gdzie przyjmuje dr Lidke i jeszcze by Ci się koszty zwróciły i pieniądze zostały. Normalnie straszne w jaki sposób Cię potraktowali zdziercy

      Komentarz

      Pracuję...
      X