Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem przy aparacie ortodontycznym!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem przy aparacie ortodontycznym!!

    Witam, od 2 lat nosze aparat staly na wszytskich zebach.na 7 i 8 mam zalozone pierscienie.z racji tego ze mialam bardzo duzy ubytek w 6 i duzy scisk zebow, ortodonta wyrwal mi 2x 6 po jednej i poo0 2 stronie na dole.-i nastepnie przeswal mi 7 i 8 aby uzupelnic luki.w tym momencie przy siodemce jednej zauwazylam babel z ropa przy dziasle i zab ten przy dotyku mnie boli, byl on leczony kiedys kanalowo.czy jest to powod do obaw? bardzo dbam o higiene i kazdego zeba...bardzo prosze o jakas portade.Pozdrawiam!

  • #2
    Prawdopodobnie jest problem z tym leczeniem kanałowym. Trzebaby zgłosić się do stomatologa, wykonać rtg i ocenić co da się zrobić z zębem. Najczęściej ponowne leczenie kanałowe (dokładniejsze) i jest szansa na poprawę.

    Komentarz


    • #3
      Zanim pójdziesz na konsultację, odsyłam jeszcze do poradnika - kto wie, może tam znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.

      Komentarz


      • #4
        Tu pomoże tylko dentysta, bo pewnie jest stan zapalny i coś się dzieje z tym zębem. Zęby w czasie noszenia aparatu wymagają szczególnej pielęgnacji. Jest specjalna linia środków do pielęgnacji w czasie leczenia ortodontycznego. Są specjalne szczoteczki, wosk, pasta do zębów, płyn do płukania, nitki. Zwykłe środki nie wystarczą, a czyszczenie pod aparatem nie jest proste i wtedy zęby mogą się psuć. Zobacz sama produkty do pilęgnacji

        Komentarz


        • #5
          Rzeczywiście wizyta u dentysty będzie jak najbardziej wskazana, według mnie konieczna! Nie ma co kombinować w domu na własną rękę. Zajrzyj sobie na stronkę jest to gabinet dentystyczny gdzie zajmują się także ortodoncją. Na pewno Ci pomogą. Z tego co mówisz to stan już nie jest ciekawy i ja bym nie czekała ani chwili.

          Komentarz


          • #6
            Ja też miałam aparat ortodontyczny, więc rozumiem cię doskonale. Jeśli chodzi o leczenie stomatologiczne, również ortodoncję, korzystam z usług Centrum Stomatologii Integralnej "Dentaria" i jestem bardzo zadowolona. Poziom usług bardzo wysoki, kompetentni i doświadczeni lekarze, nowoczesny sprzęt, przyjazna atmosfera.
            Jeśli chodzi o ortodoncję, szczegółowe informacje możesz znaleźć tutaj:

            Komentarz


            • #7
              To powinno pomc.

              Komentarz


              • #8
                Jeżeli masz takie problemy to najważniejszym jest aby wybrać dobrego ortodonte który te problemy naprawi, ja polecam ortodoncja bemowo, według mnie najlepsza opcja. Na znajdziesz naprawdę ciekawą opcję jeżeli o to chodzi, ja sam korzystałem i jestem zadowolony

                Komentarz


                • #9
                  Aby aparat spełnił swoje zadanie musi być też poprawnie założony. Ja dzieciom zakładałam u nich . Jeszcze pól roku muszą nosić ale już widać ogromną równicę.

                  Komentarz


                  • #10
                    Drogi taki aparat?

                    Komentarz


                    • #11
                      Wiem, że leczenie nie jest najprzyjemniejszym doswiadczeniem, ale warto zglosic sie do specjalisty, moge polecic np doktor Miszczak lub Brzozowska przyjmuja w luxmedzie na Woloskiej w Warszawie

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X