Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Paniczny strach przed dentystą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #16
    Strach przed dentystą

    Wszyscy, którzy boją się dentysty mogą spróbować leczenia w podtlenku azotu. Jest to leczenie podczas którego przy użyciu mieszaniny tlenu z podtlenkiem azotu (gazu rozweselającego) wprowadza się pacjenta w stan rozluźnienia, odprężenia, oderwania od otaczającej go rzeczywistości -
    Ostatnio edytowany przez Galeria-Uśmiechu; 25.07.2018, 11:27.

    Komentarz


    • #17
      Z gazem rozweselającym jeszcze nie próbowałem, ale chyba nie mają tego w ofercie wszystkie gabinety stomatologiczne. Moj dentysta nigdy mi tego nie proponował

      Komentarz


      • #18
        Moim zdaniem ten strach siedzi w głowie. Moja siostra nie zostanie sama w gabinecie dentystycznym. Zawsze ktoś musiał z nią być, a drzwi musiały być otwarte. Powinno się już od małego przyzwyczajać dziecko do dentysty i chodzić do dobrego sprawdzonego z podejściem do dzieci. A do tego od małego powinno się dbać o zęby dziecka. Na podkreślają jak ważna jest higiena jamy ustnej i jak ją utrzymać. Dzięki temu jak będzie się chodzić na kontrolę z dzieckiem to nie będzie on ich kojarzył z jakimś borowaniem.

        Komentarz


        • #19
          Czasami faktycznie strach przed pójściem do lekarza może być przeszkodą przed zapisaniem się nawet na kontrolę. A unikanie dentysty też nie jest żadnym wyjściem, bo po dłuższej przerwie może okazać się, że to, co jeszcze jakiś czas temu wymagało jedynie niewielkich zabiegów, teraz wymaga długiego leczenia... Ja też nie przepadam za dentystą, chociaż mam swojego sprawdzonego lekarza już od wielu lat i doskonale wiem, czego mogę się po nim spodziewać. Mimo to, cały czas siadanie na fotel nie sprawia mi przyjemności. Nigdy wprawdzie nie brałam żadnych tabletek ani innych leków, ale może w niektórych sytuacjach by mi one pomogły, bo kilka razy już prawie uciekałam z gabinetu Teraz już nie jest tak źle, ale jak patrzę na niektóre osoby, to dla nich chyba też było lepiej, gdyby łyknęły coś na uspokojenie, bo i lekarzom by się wtedy lepiej i spokojniej pracowało

          Komentarz


          • #20
            Paniczny strach przed dentystą

            Gaz rozweselający nie znajduje się w ofercie każdego gabinetu stomatologicznego, dlatego warto poszukać tych oferujących znieczulenie podtlenkiem azotu. Często się go stosuje w przypadku dzieci, dzięki czemu pozbywają się one lęku związanego z leczeniem -
            Ostatnio edytowany przez Galeria-Uśmiechu; 25.07.2018, 11:28.

            Komentarz


            • #21
              Przewaznie chyba taki strach wynika ze złych doswiadczen, dawniej zupełnie inaczej zęby leczyli i było bolesnie, teraz juz jest lepiej ale strach jak sie ktoś zraził pozostał. Kwestia znalezienie stałego dobrego denstysty który nie tylko będzie dobrym specjalistą ale i człowiekiem, zrozumie ze pacjent sie boi i rozluzuje atmosfere

              Komentarz


              • #22
                No dokładnie. Złe doświadczenia z przesżłości. Aktualnie dentysci dysponują takimi technikami leczenia, ze wyleczenie zębów nie musi nic kosztować. I moze być całkowicie bezbolesne.



                Polecam jednak dobrze sprawdzić gabinet stomatologiczny, do którego się wybieracie oraz poczytać sobie opinie o nim.

                Komentarz


                • #23
                  Jeśli chcesz brać przed wizytą jakiekolwiek tabletki to wcześniej uprzedź o tym lekarza. Moim zdaniem nie masz się czego bać, warto poszukać stomatologa z powołaniem, poczytać opinie o nim i się do niego wybrać. Tak jak to inni piszą technika poszła do przodu i praktycznie większość lekarzy bez znieczulenia nawet nie rozpoczyna pracy, więc głowa do góry będzie wszystko dobrze, Pozdrawiam
                  Ostatnio edytowany przez eliza30; 08.01.2018, 09:45. Powód: błędy ortograficzne

                  Komentarz


                  • #24
                    Ja bardzo długo nie chodziłam do dentysty, bo najwzwyczajniej w świecie sie po prostu bałam... Dopiero, gdy zaczęłam mieć poważne problemy ze swoich uzębieniem przełamałam strach, znalazłam bardzo przyjazną dentystkę i teraz dbam o to, by odwiedzać stomatologa regularnie.

                    Komentarz


                    • #25
                      Nie wiem o co chodzi, ale naprawdę bardzo wielu z nas boi się dentysty! A przecież to trwa krótko, mamy znieczulenie, działamy na swoją korzyść (dla zdrowia)...Jest to bardzo ciekawe, bo nie wiem jakiego lekarza równie mocno się boimy
                      Nie wiem jak Wy, ale ja po prostu biorę tabletki redukujące stres Bardzo fajne : Magiczny Ogród
                      Oczywiście dalej nie uważam takiej wizyty za przyjemną,ale pomocne są, a ja czuję się lepiej. Myślałam, że po trzydziestce mi minie, niestety dalej się obawiam każdej wizyty!

                      Komentarz


                      • #26
                        Na strach przed dentystami wpływają sami dentyści. Jak można warczeć na małe dziecko, które rozpłakało się z bólu czy strachu na fotelu dentystycznym??? Później zostaje trauma. A to tego niewłaściwie przeprowadzone leczenie, które robi więcej złego niż dobrego. Gdy znajdziesz już dentystę, którego się nie boisz to trauma zniknie. I nie warto oszczędzać na profesjonalistach

                        Komentarz


                        • #27
                          Z lekami bym uważała - mogą być one przeciwskazaniem do zabiegu, lepiej skorzystać z pomocy terapeuty/psychologa zwłaszcza jeśli strach przed dentystą wiąże się z traumą np. z wizyt u dentysty w okresie dziecięcym oraz wybór znieczulenia jeśli obawiasz się bólu. Ostatnio na jednym <a href="http://">portalu medycznym </a> znalazłam fajny artykuł - jakich dentystów ludzie szukają i jak kierować się przy wyborze, może właśnie zmiana dentysty będzie dobrym wyjściem? W końcu dobry dentysta zadba nie tylko o Twoje zęby, ale i o samopoczucie podczas zabiegu
                          Ostatnio edytowany przez annami; 28.01.2019, 17:47.

                          Komentarz


                          • #28
                            Tak na prawdę nie ma nic lepszego jak relaks i znalezienie dentysty, któremu uda się zdobyć nasze zaufanie. Strach zawsze jest do pokonania. Ja też bardzo się bałam dentysty, bo będąc małą dziewczynką po prostu mnie przestraszono. Zaniedbałam zęby. Będąc pod ścianą poszłam do i okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

                            Komentarz


                            • #29
                              I would like to introduce you to a question-and-answer forum for programmers, with all the areas you can research such as windows, android, java, python, c... the website:
                              

                              Komentarz


                              • #30
                                Zapraszam na stronę

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X