Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

proteza szkieletowa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • proteza szkieletowa

    Witam

    Mam 24 lata i moje zeby były dosłownie "cmentarzem zebów". Wszytsko przez oczywiście oleanie sprawy i paniczny strach. Kilka dni temu przełamałam sie w końcu i poszłam do dentysty, bardzo miły, fajny mozna i delikatny no i na pierwszej wizycie wyrwał mi orazu dwa zęby, dziisaj kolejne trzy. zostały jeszcze trzy.... wim wiem tragedia ale po dłuzszej romowie z nim polecił mi proteze szkieletową wytłumaczył mi ze to nie bedzie widac zebym sie nie martwiła bo dobierze mi tak ze nie bedzie widac ze to ta proteza własnie. wyrywanie nic a nic mnie nie boli, po znieczuleniu tez, takz enie jest źle wyrwał mi same z tyłu zeby, chciałabym sie Was zapytac, czy któreś z Was ( w co wątpię) ma taka właśnie protezę i czy naprawde nie widac jej i czy jest z niż ok.
    Pewnie myślicie czytając ze głupia ze sie tak dopusciłam, ale cóz głupota rzecz ludzka
    Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

  • #2
    Witaj.
    Przede wszystkim gratuluje Ci,że sie przełamałaś, bo to nie łatwe; i że udało ci się trafić na fajnego dentystę.
    Niestety ja nie mogę pomóc,sama muszę się wybrać do dentysty,z tym, że nie znam fajnego,a do tej dentystki, do której chodziłam wcześniej nie pójdę też się zastanawiam nad taką protezką, może napisze ktoś kto ma... chyba,że nikt nie ma
    A jesli chodzi o wyrywanie, to napisz czy Ci się dobrze goi i czy nie spuchłaś?
    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Obawiam się, że i ja mogę mieć podobny problem :/ Również bardzo zaniedbałem swoje zęby mimo, że mam dopiero 22 lata i również wszystko przez paniczny strach, a także przez własne lenistwo. Pewnie jeszcze przez kilka lat odwlekałbym wizytę u dentysty, ale teraz już to będzie chyba niemożliwe gdyż w niedzielę zostałem dość mocno pobity i zostały naruszone również moje zęby. 'Jedynka' i 'dwójka' delikatnie mi się ruszają i raczej jest kwestią paru dni kiedy wylecą zupełnie. Co gorsza po tej stronie nie mam już 'czwórki i piątki', a więc pozostaje tylko zdrowa 'trójka' i nie wiem jak zamierza tą sprawę rozwiązać dentysta. Niestety inne moje zęby również są w fatalnym stanie. Wiele ubytków, masa dziur (niektóre wręcz na pół zęba), ogólnie rzecz biorąc wygląda to strasznie. Oczywiście w planach miałem zająć się w końcu swoimi zębami, ale chciałem doczekać do chwili, w której będę niezależny finansowo, bo póki co żyję na przysłowiowym garnuszku u rodziców, którzy także opłacają moją edukację, a do bogatych to my na pewno nie należymy. Dlatego też chciałbym się dowiedzieć ile Ty płaciłaś za te wizyty, za wyrywanie zębów, za protezę, itp... Liczę na jak najszybszą odpowiedź

      Komentarz


      • #4
        witaj Deg. Doroti się nie odzywa...
        Niestety korzystanie z usług stomatologicznych nie jest tanie, ja także do bogatych nie należę, wręcz przeciwnie, więc póki co to nawet nie mam z czym iść
        Tak myślę,że jeśli Ci się tylko trochę ruszają te zęby to chyba nie wylecą,ale najlepiej jakbyś się wybrał do dentysty. Ubytki można ponaprawiać,choć wiadomo,że to też koszty,szczególnie jak musi być kanałowe. No a najgorzej jak są już braki, jak u mnie :/

        Komentarz


        • #5
          re

          z tego co ja się orientuje najgorsze cenowo tak jak mówicie jest chyba protetyka
          natomiast co do wyrwania zębów w gabinecie w którym ja się leczę jest od ok 160 zł
          jeżeli was nie stać na leczenie niektóre gabinety stomatologiczne proponują spłacanie ratalne, albo jakieś upusty chociaż..
          z tego co piszecie naprawdę wasze zęby są trochę zaniedbane,więc hcyba lepiej zacząć leczenie teraz, niż jeżeli będzie jeszcze gorzej i o wiele drożej niż w tej chwili
          z tego co piszecie to wynika ze nie macie zaufanych gabinetów
          ja jestem z warszawy i mogę wam polecić mój gabinet, zajmują sie tam chirurgia i protetyka i wieloma innymi czesciami stomatologii.. wejdźcie na stronkę i jak będziecie chcieli to skorzystajcie
          Ostatnio edytowany przez dorcia1106; 23.09.2009, 10:33.

          Komentarz


          • #6
            Witam dlugo mnie nie było ale praca no i w koncu mam moja protezke i mam piekny w koncu usmiech leczenie samo miałam za darmo <ksiażeczka ubezpieczeniowa> plomby mogłam miec za darmo ale te zwykłe wiec wybrałam światłoutrwaldzalne jedna 40 zł. a za cała protezke składająca siez 6 zebów zapłaciłam 1600. łacznie razem z plombami wydałam ok 1900. ale opłacało sie i mam z głowy. bolec mnie nie bolało ani samo wrywanie ani plombowanie ani nic. tylko wieczorem zawsze po wyrwaniu miałam drgawki na przemian z napadami gorąca i bólem głowy lekarz powiedizał ze toprzez znieczulenie.
            pozdrwiam wszystkich. na konec mój uśmiech :P

            Komentarz


            • #7
              fajnie Doroti, aż Ci zazdroszczę. Jeśli zajrzysz tu jeszcze napisz czy te ząbki masz od góry czy dolne? i jak się czujesz z tym? i czy to widoczne jest bardzo, podobno mają jakieś klamerki czy nie? bo mam różne obawy ale muszę w końcu coś z tym zrobić

              Komentarz

              Pracuję...
              X