Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z 7 i8zębem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z 7 i8zębem

    Witam,
    w marcu miałam robioną 8. Lekarz zrobił plombę po1,5miesiąca noszenia tlenku. W trakcie noszenia tlenku przez ten okres miałam reakcję na zimno. Lekarz stwierdził,ze to nadwrażliwość. Po założeniu plomby reakcja minęła. Obecnie od soboty mam dziwne uczucie w buzi. Tj opuchnięte dziąsło w obrębie 7/8. Do tego na policzku odczuwam dyskomfort gdy mówię. Nie umiem pogryżć skórki od chleba.Czuję ucisk gryząc. Zrobiłam rtg głowy.Opis:Gorsza przejrzystość zatok czołowych i sitowia najpewniej spowodowana przyściennymi zmianami
    śluzówkowymi.
    Przyścienne zmiany widoczne również przy ścianach dolnych zatok szczękowych.
    Kostne ograniczenia zatok prawidłowe.

    Obecnie jak stukam w 7to odczuwam ból

    Laryngolog stwierdził,że nie ma to związku z zatokami. Chciałam odwiedzić dentystę, jednak miał zamkniętę. Wykonałam rtg.Zdjęcie w załączniku. Czy ma zdjęciu widać jakiś stan zapalny? Oba zęby są po tlenku,następnie zaplombowane. Czy w tym wypadku czeka mnie leczenie kanałowe? Jak powinno wyglądać takie leczenie? Obecnie staram się o dziecko i nigdy nie wiem czy aktualnie jestem w ciąży. A ból jest uporczywy. Proszę o pomoc.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez bronia199; 26.04.2017, 19:57.

  • #2
    mi ten gabinet bardzo się podoba

    ___________________________________

    Komentarz


    • #3
      A miałeś możliwość usunięcia tych ósemek? Moja dentystka Dominika Romanik zaleciła mi ich usunięcie. Podobno przynoszą więcej szkód niż pożytku. Posłuchałem się jej i poprosiłem o wyrwanie. To nawet nie jest bolesne, warunek jest taki, że stomatolog musi trochę się znać na rzeczy. Też się dziwiłem, że skoro sama rośnie to po co robić usuwanie, ale dałem się przekonać, że tak będzie lepiej.

      Komentarz


      • #4
        Sądzę, że w Internecie z całą pewnością znajdą się porady w tym obszarze tematycznym Wystarczy trochę poszukać

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez sebaps3 Zobacz posta
          Sądzę, że w Internecie z całą pewnością znajdą się porady w tym obszarze tematycznym Wystarczy trochę poszukać
          I to się mylisz, ponieważ wiele informacji od lekarza różni się często od tej uzyskanej w internecie. A sam pewnie zdajesz sobie sprawę, komu można ufać bardziej. I wiele osób pozostawia ósemki, bo w końcu ich obecność jest naturalna. A w przypadku zębów mądrości jest tak, że ich obecność sprawia, że może częściej w jamie ustnej pojawiać się stan zapalny, który trzeba potem zwalczać. Ponadto ciężko doczyścić szczoteczką ósemki. Więc mogą ulec zepsuciu pomimo dbania o higienę. I tego dowiedziałem się właśnie u p. Romanik, a nie w internecie, nawet tutaj na forum.

          Komentarz


          • #6
            Moim zdaniem jak są problemy z zębem to najlepiej go usunąć. Po usunięciu można bez problemu sztuczne zęby wstawić.

            _______________________________________________

            Komentarz


            • #7
              Bardzo interesujące są te informacje. Dzięki wielkie. Sądzę, że z całą pewnością przydadzą mi się one

              Komentarz


              • #8
                Wie może ktoś z was czy Narodowy Fundusz zdrowia refunduje dwa zęby.Dlatego pytam bo kolega mi powiedział że refundacja jest minimum od pięciu zębów.

                __________________________________________________ __

                Komentarz


                • #9
                  Wielkie dzięki za ciekawe porady w tym temacie! Myślę, że z całą pewnością przyda mi się to

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak są takie problemy z dwoma zębami to najlepiej założyć implanty w .

                    Komentarz


                    • #11
                      Kiedyś w swoim życiu też miałem bardzo duże problemy odnośnie tych zębów. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

                      __________________________________________________ __
                      Księgarnia językowa anchor

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X