Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stomatologia w wieku 26 lat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stomatologia w wieku 26 lat

    Witam Wszystkich
    Podobne problemy do mojego pewnie już przewijały się na niejednym forum, natomiast zawsze to inaczej usłyszeć zdania na swój temat. Otóż mam spory dylemat. Jestem po studiach prawniczych, którymi nie byłam zafascynowana, po prostu skończyłam, bo wszyscy mówili, że tak powinno być i nie ma co zmieniać. od paru lat kołatało mi w głowie, że coś jest nie tak, raz bardziej intensywnie raz mniej. W ciągu roku zmieniałam prace kilka razy, ciągle coś mi nie odpowiadało. Jestem dobra w tym co robię, ale nie czuję, że tego bym chciała przez następne x lat. Jeżeli to nie daje mi spokoju, to chyba nie powinnam tego ignorować, żeby potem nie żałować resztę życia. Chciałabym wystartować na stomatologię w przyszłym roku i jasne, że będę musiała zdać maturę z biologii i chemii, będę też musiała jakoś się utrzymać podczas studiów. Jednak ta myśl nie daje mi spokoju, moi znajomi w większości nie widzą dla siebie innej ścieżki niż ta związana z prawem. Ja natomiast chętnie bym to rzuciła..i czuje, że byłoby mi z tym lepiej. Chciałabym "coś robić", pracować manualnie, zawsze miałam artystyczną duszę, sprawne ręce - nie tylko siedzieć w biurze. Rodzina nie uważa, żeby to był dobry pomysł, ale oni nie znają realiów żadnego z tych zawodów, chyba też nie do końca rozumieją, że trochę się męczę z tym co robię. Cały czas myślę o zmianie. Znajomi za to, niektórzy po prawie twierdzą, że jak najbardziej powinnam spróbować, całe życie przede mną.. Tylko czy 26,27 lat to nie za późno by zaczynać nowe studia? Niebagatelna decyzja..
    Będę wdzięczna za Wasze opinie.

  • #2
    Ja uważam, że na naukę nigdy nie jest za póżno. A jeśli nie czujesz się spełniona jako prawnik to najwyższa pora zacząć robić w życiu to, co Cię naprawdę ineteresuje.

    Komentarz


    • #3
      Próbuj, to Twoje życie Jedynym minusem jest fakt, że na tym etapie życia będziesz musiała pogodzić dość ciężkie studia z pracą zarobkową - nie ma co ukrywać, zmęczysz się...

      Komentarz


      • #4
        Jeśli wydaję się tobie że swoją przyszłość tam pokierujec to dobra droga.
        Gorzej jak zrobić studia , a po nich zostaniec bez pracy.

        __________________________________________________ __

        Komentarz


        • #5
          Moim zdaniem warto poszperać w Internecie. Tam z całą pewnością znajdą się informacje na ten temat.

          Komentarz


          • #6

            Let's do vietnamese that you like. Wish you good luck and success.
            Play the game to relax:

            Komentarz


            • #7
              Nigdy w życiu na naukę nie jest za późno. Znam osoby w swoim życiu co studia robili w wieku 50-60 lat bo były im potrzebne do pracy.

              __________________________________________________ ___________

              Komentarz


              • #8
                Nie no w taskim wieku to troche przesada ale do 30 zawsze można robić...

                _____________________________

                Komentarz


                • #9
                  Wielkie dzięki za interesujące i sprawdzone porady. Myślę, że z całą pewnością przydadzą mi się one

                  Komentarz


                  • #10
                    Najwaniejsze to nie rezygnowac z marzeń......

                    _________________________


                    Komentarz


                    • #11
                      Rób to, co chcesz robić i kochasz to robić. Nie możesz patrzeć na to, co pomyślą inni. To Twoje życie i Twoje wybory. Nikt za Ciebie życia nie przeżyje. Rób to, czego pragniesz!
                      ______________________________

                      Komentarz


                      • #12
                        Inną spoko opcją jest też szkoła policealna, zwłaszcza jeśli interesował by Cię zawód asystentki lub higienistki stomatologicznej Wtedy nauka trwa krócej, rok lub dwa, i masz państwowy dyplom zawodowy potwierdzający kwalifikacje - jesteś dyplomowaną asystentką/higienistką. Oczywiście studia są super, ale tylko podaję inną, krótszą opcję na zdobycie zawodu stomatologicznego. Część szkół ma ten kierunek darmowy i zajęcia są w piątek wieczorem, w sobotę i niedzielę, można połączyć to z pracą jeszcze w tzw. międzyczasie. Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale cosinusy są niezłe w kierunki dentystyczne. Otwierają je w coraz większej liczbie lokalizacji. Powodzenia, trzymam za Ciebie kciuki

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X