Dentysta.eu - Forum dentystyczne, forum stomatologiczne

Dentysta.eu - Forum dentystyczne, forum stomatologiczne (http://www.dentysta.eu/forum/)
-   Porady dentystyczne (http://www.dentysta.eu/forum/porady-dentystyczne-2/)
-   -   Ból dziąsła i wyciek z nosa po leczeniu kanałowym (http://www.dentysta.eu/forum/porady-dentystyczne-2/bol-dziasla-i-wyciek-z-nosa-po-leczeniu-kanalowym-1362/)

meg181 10-16-2011 21:29

Ból dziąsła i wyciek z nosa po leczeniu kanałowym
 
Witam,

bardzo proszę o pomoc. Cztery dni temu byłam u nowego stomatologa z powodu bolącej górnej piątki. Okazało się, że ząb wymaga leczenia kanałowego. Po oczyszczeniu zęba, wypłukaniu pod ciśnieniem (nie znam się, ale doczytałam że podchlorynem sodu) i wypełnieniu gutaperką od razu poczułam pieczenie. Jednak po poinformowaniu o tym lekarza stwierdził on, że to niemożliwe bo jestem znieczulona i pewnie mi się wydaje. Przez dobę nie czułam zadnego bolu. Dopiero po tym czasie ząb się odezwał i obecnie nie pomaga nawet ketonal forte. Czuję silne pieczenie dziąsła w okolicach zęba. Poza tym dzien po leczeniu odczuwałam silny zapach chloru po nachyleniu głowy do umywalki (myslalam ze to cos nie tak z woda). Następnie po smarkaniu zacząl kapać mi brązowawy płyn z dziurki od nosa od strony chorego zeba. Teraz ten plyn zamienil sie w zółty. Dzis po przebudzeniu czulam lekko opuchniety policzek po tej samej stronie twarzy. Bol nie ustepuje, a kolejna wizyte mam dopiero w czwartek. Czy mam zmienic lekarza? Przyspieszyc wizyte? Prosze o porade

kordent 10-17-2011 17:35

Oprócz tego, ze po wypełnieniu kanałów mogą wystąpić dolegliwości bólowe przez kilka dni to być może część podchlorynu poleciała na dziąsła i dlatego piecze. Proszę płukać dużo wodą, ale najlepiej iść do lekarza i pokazać co się stało.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0