[x]
Rejestracja Zaloguj się
Portal Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Junior Member

Status: Pacjent
Post wstawienie jedynki
Mam krzywe jedynki z przodu (przyzwyczaiłam się już do nich i nawet mi to nie przeszkadza), ale niestety ostatnio zostałam mocno uderzona w twarz, jedna jedynka zaczęła mi się ruszać, na drugi dzień wypadła (nawet nie mogę jej znaleźć). Będę musiała zgłosić się do dentysty w celu wstawienia tego zęba, ale może głupio to zabrzmi, boję się, że wstawi mi go nie tak jak był (krzywo) tylko prosto. Każdy raczej wolałby coś takiego, ale ja mam wrażenie, że jeśli tę jedynkę wstawi tak, żeby była prosta, a druga pozstanie krzywa, to będzie wyglądać gorzej niż przy dwóch krzywych. Jak to jest? Dentysta wstawia zęba w takiej pozycji w jakiej znajdował się wcześniej, czy inaczej?
Odpowiedź z Cytatem
Junior Member

Domyślnie
Ja miałam robiona kiedyś jedynkę leczeniem kanałowym
Odpowiedź z Cytatem
Junior Member

Domyślnie
Fajnie, dzięki
Odpowiedź z Cytatem
Nie daj się omamić...
Junior Member

Domyślnie
Witam to trudna sprawa ja bym sie nie martwiał o krzywość ale o kolor bo to trudniej dopasować.
Odpowiedź z Cytatem
Junior Member

Domyślnie
Dzięki, przyda się
Odpowiedź z Cytatem
Kto złorzeczy na swą pracę, nie ma z niej pożytku.
Junior Member

Status: Firma dent.
Domyślnie wstawienie zęba
Wstawienie zęba powinno odbyć się jak najszybciej, gdyż uszkodzeniu mogą ulec także sąsiadujące zęby. Mogą sie osłabić, a co za tym idzie i wykrzywiać - Usunięcie zęba i co dalej: implant, most czy proteza ruchoma?. Co do kwesti samego wstawienia, to stomatolog wstawi raczej prosto i ewentualnie zaproponuje coś na wyprostowanie sąsiedniej jedynki. Nie wiem skąd jesteś, ale np ortodonta w Bielsko Białej na pewno pomógł by Ci z tym problemem. Znajdziesz go tutaj
Odpowiedź z Cytatem
Junior Member

Domyślnie
Ła, nieraz dopadają mnie sny, w którym ktoś wybija mi zęby z przodu i wtedy budzę się oblana zimnym potem Dopiero tu przeczytałam o możliwości wstawienia zęba z powrotem. Mam pytanie: czy taki zabieg zawsze jest możliwy? Czy ząb nie straci na sile, z jaką dotychczas siedział w dziąśle? I czy jest to zabieg refundowany przez NFZ?
Odpowiedź z Cytatem
Junior Member

Status: Dentysta spec.
Domyślnie Leczenie implantoprotetyczne
Leczenie implantoprotetyczne nie jest refundowane przez NFZ. Jednak w wyjątkowych sytuacjach osoba poszkodowana, może starać się o pokrycie kosztów zabiegu wszczepienia implantu (w przypadku dużej ilości straconych zębów). Należy wówczas złożyć indywidualne podanie do Dyrektora Wojewódzkiego Oddziału NFZ z poświadczeniem, że pacjent stracił zęby w następstwie nieszczęśliwego wypadku wraz z odpowiednią dokumentacją od lekarza stomatologa. U nas w gabinecie cena takiego gotowego zęba na implancie to 3200 zł, natomiast o tym, czy każdy kwalifikuje się do wszczepienia implantu przeczytasz na blogu Czy każdy kwalifikuje się do wszczepienia implantu - blog Medyk Dent
Odpowiedź z Cytatem
Junior Member

Domyślnie
Ja mam mleczaka zaraz przy jedynce, ciężka sprawa jeśli wszystko na widoku
Odpowiedź z Cytatem
Junior Member

Domyślnie
Powiedz po prostu dentyście, jaki masz problem Przecież to uwzględni - jesteś jak gdyby jego ,,klientką". Chyba każdy dentysta wie, że estetyka uśmiechu jest równie ważna, co zdrowe zęby.
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
krzywe jedynki

Narzędzia wątku
Wygląd

SEO by vBSEO 3.6.0