[x]
Rejestracja Zaloguj się
Portal Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Junior Member

Status: Inne
Domyślnie Koszty prowadzenia własnego gabinetu
Witajcie,

jestem doradcą biznesowym. Pomagam właścicielom gabinetów, przychodni i aptek rozwijać ich biznes medyczny.

- Obniżam koszty leasingu, kredytu i podatków;
- Redukuję pozostałe stałe wydatki, bez obniżania jakości biznesu;
- Negocjuję umowy z bankiem i firmami leasingowymi.

Efekt?

- Wyższe przychody z działalności,
- Większe oszczędności,
- Niższe koszty prowadzenia firmy.

Ale mam teraz pytanie do właścicieli gabinetów, przychodni czy klinik.

- Jakie są Wasze największe koszty?
- Gdzie pieniądze uciekają - co jest największym comiesięcznym wydatkiem (pracownicy, czynsz, prąd, telefon, sprzęt (lub raty), serwis, podatki, etc)?
- Czy jest coś, co możecie ograniczyć, zrezygnować.

Jestem bardzo ciekaw, jak to wygląda u Was.

Czekam na Wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Jerzy Kwieciński
jerzy.kwiecinski@zdrowefinanse.info
ZdroweFinanse.info
Odpowiedź z Cytatem
Oto leasing medyczny, który zmniejszy koszty zakupu sprzętu medycznego o 15% w każdym gabinecie stomatologicznym oraz przychodni. Jestem księgowym – wiem jak to zrobić!
Junior Member

Status: Pacjent
Domyślnie
Mógłby Pan napisać po jakim czasie daje się zauważyć efekty takich działań
Odpowiedź z Cytatem
Junior Member

Domyślnie
Cytat:
Napisał lucekklusek Zobacz post
Mógłby Pan napisać po jakim czasie daje się zauważyć efekty takich działań
Witam,

dziękuję za zainteresowanie.

Powiem tak - wszystko zależy, jak Pan ma skonstruowane i dopasowane do swoich potrzeb umowy, z których wynikają stałe, co miesięczne koszty (np. energia, podatki, pracownicy, raty, terminale płatnicze, etc.). Jeśli można od razu zmienić np. operatora, warunki umowy kredytowej, sposób rozliczania się z fiskusem, pracownikami, zrezygnować z usługi, z której się nie korzysta, to efekty w postaci zmniejszenia co miesięcznych obciążeń zauważymy szybko.
To może być różnica kilkudziesięciu zł, ale często kilkuset i więcej w skali miesiąca. Po roku zostanie nam spora kwota na koncie.

Jednak co tutaj jest najważniejsze - na tych zmianach nie może ucierpieć biznes, gabinet. Nie możemy sobie ograniczyć np. dostępności czy komfortu obsługi klienta.
Np. instalacja terminala płatniczego w placówce jest oczywiście dodatkowym kosztem, ale przede wszystkim jest udogodnieniem dla klientów. I może wpływać na decyzję pacjenta, którą praktykę wybierze.
Inna sprawa, że niektóre firmy obsługujące terminale oferują horrendalne warunki dla branży medycznej. I wtedy właśnie należy się zastanowić, z kim i na jakich warunkach współpracować, żeby obie strony były zadowolone.

I na koniec dodam - w większości firm koszty można ograniczyć bez obniżania jakości biznesu. Te pieniądze gdzieś tam uciekają, nie pilnujemy tego dokładnie. A warto się nad tym zastanowić, bo zamiast przepłacać lub płacić za usługi, z których nie korzystamy, można wykorzystać je do rozwoju gabinetu.
Odpowiedź z Cytatem
Oto leasing medyczny, który zmniejszy koszty zakupu sprzętu medycznego o 15% w każdym gabinecie stomatologicznym oraz przychodni. Jestem księgowym – wiem jak to zrobić!
Junior Member

Status: Dentysta
Domyślnie
5% to nie jest jakiś wielki szał
Odpowiedź z Cytatem
Stomatologia Białystok w stolicy Podlasia
Junior Member

Domyślnie
Cytat:
Napisał CityD123 Zobacz post
5% to nie jest jakiś wielki szał

Rzeczywiście wspomniane 5% na pierwszy rzut oka nie jest wielkim szałem.
Tylko, że do mojego podpisu pod wypowiedziami na forum wkradła się mała nieścisłość. Te 5% dotyczyło zysku, ja generalnie operuje liczbami i procentami dotyczącymi kosztów: ile w wyniku moich działań zaoszczędził właściciel gabinetu lub kliniki. I średnio jest to 15%. Rzadko mniej (10-12%), coraz częściej natomiast działam kompleksowo, w wyniku czego oszczędności sięgają 20-25%.

Np. zmieniając tylko formę prawną działalności, można zyskać 19% z tytułu jednoczesnej zmiany formy opodatkowania. Przy okazji zabezpieczyć swój majątek niemal w 100% (w przypadku ewentualnych odszkodowań, zaległości, etc.). To jest bardzo częsty problem podmiotów medycznych działających jako osoby prawne (sp. z o.o., etc.).

A więc efekt moich działań zależy od skali działalności gabinetu lub kliniki i od zakresu moich usług (czego dokładnie mają dotyczyć). Przede wszystkim skupiam się na kosztach poza medycznych (nie związanymi ze sprzętem i materiałami).

Szczegóły takiej usługi można znaleźć tutaj.

I jeszcze a propos tych 5%. Rzeczywiście - tak jak pisałem - na pierwszy rzut oka, to niewiele. Ale to też zależy od sytuacji (branża, wielkość firmy, rentowność, struktura kosztów i przychodów).
Np. kiedy farmaceucie, który wydaje co miesiąc dobrze ponad 100 tys. zł na towary handlowe (leki, preparaty, kosmetyki, etc.), obniżę takie faktury zakupowe o "zaledwie" 2-2,5%, zyska on co miesiąc ok. 3 000 zł. Proszę mi wierzyć, od początku tego roku, apteki nie mają lekko (ze względu na nowe prawo). A jeśli właściciel prowadzi 4 takie apteki...?
A to tylko 2,5%. Szału więc nie ma
Odpowiedź z Cytatem

Ostatnio edytowane przez Jerzy Kwieciński ; 11-30-2012 o 21:22
Junior Member

Domyślnie
Nie ma szału z tego co Pan wypisał. Więc dlaczego tym się interesować?
Odpowiedź z Cytatem
Polski dentysta w Londynie to pełen profesjonalizm
Junior Member

Domyślnie
Cytat:
Napisał diamencik Zobacz post
Nie ma szału z tego co Pan wypisał. Więc dlaczego tym się interesować?
To, czy 15% to dużo, czy mało, zostawiam każdemu przedsiębiorcy.

Co dla Pana w takim razie będzie "szałem" ?
Odpowiedź z Cytatem
Junior Member

Domyślnie Koszty
Nooo nie wpadajmy w Panikę jenak to się opłaca
Odpowiedź z Cytatem
Senior Member

Domyślnie
Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby można było być doradcą od wszystkiego. Jedna osoba nie ogarnie raczej finansów firmy, starania się o dotację i wypełniania obowiązków względem ochrony środowiska, bo ten, kto zna się na wszystkim, nie zna się dobrze na niczym. Lepiej już zainwestować trochę więcej kasy i postawić na osobne usługi z każdego z wymienionych działów, żeby mieć pewność, że wszystko działa jak należy.
Odpowiedź z Cytatem
Junior Member

Status: Student
Domyślnie
Nie lepiej udać się dentysty i o to zapytać zamiast czekać, aż ktoś Ci na to odpowie?
Odpowiedź z Cytatem
You can check out our latest 70-332 dump exams written by our certified teams to help you pass Isaca.You can also purchase Washington University in St. Louis. Our Youtube is simply excellent in quality.

SEO by vBSEO 3.6.0