Portal Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Dentysta Gliwice

Wróć   Dentysta.eu - Forum dentystyczne, forum stomatologiczne > Dla pacjentów > O dentystach

Odpowiedz

LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-02-2012, 13:59
Junior Member

Status: Inne
Domyślnie Higienistka stomatologiczna

Witam.
Po wakacjach planuje dostać się do Policealnej Szkoły Medycznej, na kierunek higienista stomatologiczna.
I tutaj mam kilka pytań (być może ktoś będzie mógł udzielić mi dokładniejszych odpowiedzi).
Jakie przedmioty liczą się do takiej szkoły, na taki kierunek? Patrzą na ogólne oceny, czy z konkretnych, wybranych przedmiotów (np. biologia)?
Nauka trwa dwa lata, czyli rok dłużej niż na asystentkę stom., ale wiem też, że automatycznie higienistka posiada więcej uprawnień do wykonywania prostych zabiegów w jamie ustnej.
Jak ogólnie u nas w Polsce przebiega kształcenie na tym kierunku? Stoi w miarę na poziomie? Na jakie przedmioty jest kładziony nacisk, już po dostaniu się na kierunek? Jest ,,zapotrzebowanie'' na higienistki stomatologiczne?
Jeżeli ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi, byłabym wdzięczna.
Z góry dziękuję.
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-2012, 16:12
Junior Member

Status: Pacjent
Domyślnie

Patrzą na ogólną średnią.

Zapotrzebowanie na higienistki jest.

A ja chodze do tego dentysty: Dentysta z Gliwic.pl
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-01-2013, 12:40
Junior Member

Status: Student
Domyślnie

Witam
Mam problem jak w temacie , mam 26 lat i ciagle mleczaki z tego co mowili mi dentysci to kolo 16 wszyscy proponowali mi implanty ale na tyle zebow to koszty sa ogromne , moze ktos zna jakies inne metody , lub byl by mi w stanie pomoc prosze o jakis kontakt . pozdrawiam
stare 12-02-2013, 20:08
Junior Member

Status: Pacjent
Domyślnie

Zależy w jakim stanie masz te mleczaki, idź do jakiegoś dobrego dentysty, który zaproponuje Ci więcej niż jedno rozwiązanie. Pewnie najlepiej byłoby wszczepić implanty zębowe i zrobić na nich jakąś odbudowę protetyczną.
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania