Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Z dzieckiem do dentysty ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Z dzieckiem do dentysty ?

    No właśnie jak to rozwiązujecie idąc z dzieckiem do dentysty ? Mój miał anginę ropną ale dalej coś go tam boli i wyszło że jak zaleczymy chorobę to trzeba będzie iść jeszcze do dentysty z bólem zęba, ale wiem co mnie czeka - panika. Jakie macie sposoby na dziecko żeby się uspokoiło podczas wizyty u dentysty i może, żeby nie bało się tak iść do niego ? Bo niestety wizyta jest konieczna.

  • #2
    Trzeba mu to reklamować jako zwykłą wizytę u dentysty i jakoś to przeżyć. Nic na to nie poradzimy chyba

    Komentarz


    • #4
      Być może to działa. Ale strachu nie da się pokonać

      Komentarz


      • #5
        Nie ma skutecznego sposobu na przekonanie dziecka, żeby nie histeryzowało u dentysty. Można oczywiście próbować przekupić czymś, co dziecko lubi, a dostanie po wizycie, jak będzie grzeczne, ale najlepiej jest nie oszukiwać i wytłumaczyć spokojnie dziecku, po co jest ta wizyta, czy chce, by zęby dalej bolały czy nie. A jeśli boi się bólu z powodu borowania itd., to można poprosić o bezpieczną formę znieczulenia. Teraz dzieciom rzadko daje się zastrzyki, a zamiast tego są żele i maści znieczulające, które wolniej działają niż strzykawka, ale nie wywołują ataku paniki.

        Komentarz


        • #6
          musisz znaleźć sprawdzonego dentyste, np. z polecenia znajomych. dentysta dziecięcy musi mieć dobre podejście, bo bez tego bedzie zle.. z jakich okolic jesteś?? Na śląsku polecam z dzieciakami (i nie tylko) udać się do Atrii - - naprawdę świetne podejście mają

          Komentarz


          • #7
            Że to tylko wydaje się straszne a w rzeczywistośtci to tylko siedzenie na fotelu


            Ostatnio edytowany przez lukaszglinek; 05.11.2018, 19:29.

            Komentarz


            • #8
              Po tylu latach sam nie lubie wizyt u dentysty. Ale jesli chodzi o dziecko, to wystarczy go przekonac, ze to nic strasznego i ze po wszystkim mozecie isc na lody, albo cos, zeby mu sie
              to dobrze kojarzylo.
              ________________________________________

              Komentarz


              • #9
                Dziecko które się boi dentysty albo też idzie po raz pierwszy warto poza szczerą rozmową i pozytywnym nastawieniem dać np. Viburcol - lek homeopatyczny, który pozwoli w naturalny sposób odprężyć się dziecku i zlikwiduje jego niepokój.

                Komentarz


                • #10
                  Niestety ale jeśli dziecko będzie miało przykre doświadczenia w związku z wizytami u dentysty to potem trudno bedzie je przekonać do takich wizyt. Dobrze jest zorientowac się czy stomatolog ma doświadczenie w pracy z dziećmi oraz czy ma do nich podejście.

                  Dzieki temu dziecko nie będzie tak mocno wystraszone.

                  Komentarz


                  • #11
                    Matyllda Ma rację, bardzo ważne przy wizytach z dziećmi u stomatologa jest jego podejście do małych pacjentów. Ja z dziećmi chodzę do Eurodental w Warszawie. Poleciało nam ten gabinet wiele osób i jesteśmy zadowoleni , a dzieci z przyjemnością chodzą na wizyty.

                    Komentarz


                    • #12
                      Ja byłam z córką w Ratyńscy Dental Clinic na Józefowie. Mają bardzo dobre podejście do małych pacjentów. Mojemu dziecku podali gaz rozweselający bo bardzo się bała nawet usiąść na fotel. Faktycznie podejście lekarzy robi bardzo dużo.

                      Komentarz


                      • #13
                        Jak się wybierze dobrego dentystę to nie ma co się bać! Żona zabrała młodego do Corten Medic - dentysta był bardzo miły i spokojnie tłumaczył dziecku co będzie się dziać. Podejście lekarza jest ultra ważne.

                        Komentarz


                        • #14
                          Nie czekaj, aż pojawią się pierwsze problemy z mleczakami. Zacznij od bezstresowych wizyt adaptacyjnych, gdy dziecko ma 2-3 latka.
                          ----------

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X